• Kilka dni temu, policjanci Wydziału Sztabu Policji KMP w Krakowie pełniąc służbę w rejonie os. Kombatantów zauważyli jak dwóch mężczyzn na widok policyjnego radiowozu zaczęło się szybko oddalać w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. Jeden z legitymowanych zachowywał...
 • Kryminalni z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 36-latkę, która od 11 lat była poszukiwana listem gończym.
  W 2008 r. kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa (m.in. oszustwa), wyjechała z kraju. Okazało się, że ukrywała się przed organami ścigania na...
 • W ubiegłym tygodniu, tuż przed północą funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Krakowie, patrolując nieoznakowanym radiowozem okolice os. Ruczaj, zauważyli Opla Corsę, który wykonał nagły manewr skrętu oraz miał zaparowane szyby.
  Wzbudziło to podejrzenie policjantów, którzy używając sygnałów...
 • Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz... • Krakowscy policjanci na bieżąco monitorują proceder handlu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.
  Dzięki dobremu rozpoznaniu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 12 marca br.na jednym z parkingów w Bieńczycach zatrzymali...
 • W ubiegłym tygodniu policjanci operacyjni Komisariatu Policji VIII w Krakowie we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Krakowie, zatrzymali 30-letniego mężczyznę.
  Funkcjonariusze od dłuższego czasu podejrzewali, że może on być powiązany ze środowiskiem narkotykowym a w miejscu,... • W połowie lutego, krakowscy policjanci ułatwili kierowcy dotarcie z mamą do jednego z nowohuckich szpitali.
  Mężczyzna zwrócił się o pomoc do funkcjonariuszy, ponieważ podróżująca z nim samochodem mama nagle źle się poczuła. Kobieta zaczęła tracić przytomność i potrzebowała pilnej pomocy... • Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie miasta i okolic podczas krakowskich derbów czuwało ponad 700 policjantów. Policjanci strzegli porządku wokół stadionu, jak i na trasach przejścia kibiców oraz na krakowskich osiedlach. Było bezpiecznie – nie odnotowaliśmy poważniejszych...
 • Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego obywatela Francji, który wracając z nocnej imprezy, niszczył zaparkowane samochody. Zatrzymany obcokrajowiec usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.
  13 marca br. około północy dyżurny z I Komisariatu został zaalarmowany przez...
 • #NOWAPIĄTKA rusza w Małopolskę
  2019-03-18
  #NOWAPIĄTKA rusza w Małopolskę

  W województwie małopolskim rozpoczęły się dzisiaj działania informacyjne dotyczące programów rządowych, które składają się na #NowąPiątkę. Obejmuje ona: „500+” na każde dziecko, przywracanie połączeń lokalnych, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, a także „Emeryturę +” oraz niższy PIT.

  Założenia #NowejPiątki przedstawili dziś na briefingach prasowych, które odbyły się na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz na rynku w Myślenicach, wicepremier Beata Szydło oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. To właśnie Kraków i Myślenice są pierwszymi małopolskimi miastami na trasie dwóch „busów na piątkę”, które będą jeździć po Małopolsce, aby umożliwić Małopolanom bezpośrednie dotarcie do informacji o #NowejPiątce.

  Kolejne promesy dla małopolskich samorządów
  2019-03-18
  Kolejne promesy dla małopolskich samorządów

  Małopolskie samorządy otrzymają kolejne środki na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej przez intensywne opady. Dziś wicepremier Beata Szydło, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazali wójtom i burmistrzom już drugą w tym roku transzę promes na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

  W ramach podziału środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych samorządy z województwa małopolskiego otrzymały promesy na kwotę ogółem 10 680 000,00 zł. W tej transzy dofinansowanie otrzyma 16 gmin. Dzięki niemu zrealizowanych zostanie łącznie 31 zadań (remonty dróg gminnych, remonty mostów, remont przepustu).

  <a href=Kraków z tytułem „Świetlnej stolicy Małopolski”"/>