• W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach pojawia się więcej pojazdów niż zwykle, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tegorocznych świąt nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwać blisko 1900 policjantów ruchu drogowego...

 • Święta Wielkanocne to czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż ?

  Czy wiesz, że:
  włamanie do domu/mieszkania pociąga...

 • Z okazji Świąt Wielkanocnych Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

  Szanowni Państwo
  Policjantki i Policjanci,
  Pracownicy Policji

  Zbliżające się Święta są dobrą okazją, aby po raz kolejny...

 • Z okazji Świąt Wielkanocnych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

  Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze
  i Pracownicy Cywilni Policji

  Wielkanoc to czas przepełniony radością płynącą ze... • Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji składa życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością.
 • W sobotę popołudniu, pracownik ochrony sklepu znajdującego się w jednym z krakowskich centrów handlowych, zobaczył na monitoringu jak dwie kobiety kradną towar z półek. Zasłaniając dłonie papierową torbą, odrywały metki od artykułów, które następnie chowały do torby prezentowej. Ochroniarz udał...
 • 18 kwietnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie we wczesnych godzinach porannych udali się w rejon ulicy Prądnickiej, gdzie według zgromadzonych informacji miały przebywać osoby trudniące się kradzieżą paliwa na krakowskich stacjach...
 • 13 osób tymczasowo aresztowanych, 3 objęte dozorem policyjnym, to efekt ostatnich działań przeprowadzonych przez CBŚP, KWP w Krakowie i Prokuratury Krajowej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Śledztwo dotyczy obrotu niemal 3,9 tony różnych...
 • Kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpadli na trop 40-letniego mieszkańca Katowic, który zajmował się hodowlą oraz handlem zagrożonymi wyginięciem gadami. Według ustaleń śledczych, mężczyzna sprowadzał z zagranicy zabronione prawnie...
 • Karetka dla Oddziału Pogotowia Ratunkowego w Kocmyrzowie
  2019-04-17
  Karetka dla Oddziału Pogotowia Ratunkowego w Kocmyrzowie

  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w uroczystym przekazaniu karetki dla Oddziału Pogotowia Ratunkowego w Kocmyrzowie. Ambulans został zakupiony ze środków Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

  - Nowy ambulans w miejscu stacjonowania Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w gminie Kocmyrzów-Luborzyca to większe bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Dziękuję Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu za zaangażowanie, bo sprawne ratownictwo medyczne w Małopolsce to nasza wspólna troska – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Niezwykła defilada - niezwykły spot
  2019-04-17
  Niezwykła defilada - niezwykły spot

  Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego niemal codziennie podejmują kluczowe decyzje dotyczące Sił Zbrojnych RP. Wojskowe odprawy to poważne spotkania, jednak są momenty, które warto potraktować z przymrużeniem oka. Wszystko po to, by informacja o ważnym wydarzeniu trafiła do jak największej grupy osób.

  Tegoroczna defilada „Silni w sojuszach”, którą organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej w Święto Trzeciego Maja, z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO i 15. przystąpienia do Unii Europejskiej, jest niezwykła i wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków. W jej organizację jest zaangażowany sztab ludzi pod kierownictwem swoich przełożonych. Minister obrony narodowej oraz najważniejsi dowódcy postanowili wykorzystać swoje doświadczenie i spotkać się, aby omówić stan przygotowań do tego wydarzenia.  Zgodzili się, by towarzyszyła im kamera, i by spotkaniu nadać nietypową filmową oprawę, która będzie atrakcyjna dla widza. W ten sposób powstał niezwykły spot, który ma zainteresować defiladą organizowaną 3 maja, jak najwięcej osób.

  Stół to zawsze miejsce, przy którym ludzie się spotykają…
  2019-04-18
  Stół to zawsze miejsce, przy którym ludzie się spotykają…

  Są takie dni w roku, które skłaniają ku temu, aby się zatrzymać na chwilę. Taki wyjątkowy moment miał miejsce dzisiaj w naszym Urzędzie. Na wspólnym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przy wielkanocnym stole, spotkali się wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda Zbigniew Starzec, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy.

  - Dziękuję, że przyjęli Państwo zaproszenie do tego wspólnego spotkania przy stole wielkanocnym. Jest to okazja do podzielenia się dobrym słowem, do budowania wspólnoty. Chciałbym dzisiaj życzyć Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły radość i ożywiły nadzieję, a ich nastrój promieniował na kolejne dni - mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.