Ostatnie pożegnanie Anny Szałapak
Znamy nazwisko autora pomnika Juliusza Lea
Misja: być nauczycielem
2017-10-18
Misja: być nauczycielem
W Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Podczas uroczystości najbardziej zasłużeniu małopolscy nauczyciele zostali uhonorowani Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

- Wchodzimy w rozpoczynający się rok szkolny pełni optymizmu, że wdrożone zmiany w szkolnictwie przyniosą dzieciom i młodzieży naszego regionu większe możliwości rozwoju i szansę na lepsze ukierunkowanie ich przyszłej kariery. Serdecznie gratuluję wszystkim uhonorowanym, którzy swą długoletnią pracą wytrwale wychowują i kształcą młodzież. Dziękuję Państwu za Wasz codzienny trud, zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za przyszłość młodych pokoleń – mówił wojewoda.
W Krakowie zostało otwarte Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO
2017-10-19
W Krakowie zostało otwarte Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO
W siedzibie Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. W wydarzeniu udział wzięli ministrowie obrony narodowej Polski – Antoni Macierewicz, Słowacji – Peter Gajdoš, Rumunii – Mihai-Viorel Fifor i Węgier – István Simicskó.

Jak powiedział minister A. Macierewicz:

To tutaj właśnie będą wypracowywane podstawowe normy, zasady i sposoby działania kontrwywiadów krajów sojuszniczych NATO po to, aby móc skutecznie przeciwstawić się penetracji ze strony naszego przeciwnika. Penetracji, która dzisiaj obejmuje wszystkie dziedziny życia i dotyka nie tylko naszych armii, ale dotyka także infrastruktury krytycznej, dotyka naszego życia cywilnego, realizowana jest poprzez zarówno narzędzia cybernetyczne, jak i klasyczną penetrację szpiegowską.
Woda nas kręci! - Wodociągi Krakowskie zapraszają na festiwal
Trwa konkurs na koncepcję domu kultury na Ruczaju
Kulturalny rozkład jazdy na weekend
Rozwój SPZOZ w Brzesku
2017-10-16
Rozwój SPZOZ w Brzesku
W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku odbyła się uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz Zespołu Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Środowiskowego połączona z obchodami Święta Służby Zdrowia. W wydarzeniach wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Podczas uroczystego otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego w brzeskim SP ZOZ minister Józefa Szczurek-Żelazko udekorowała wyróżniających się pracowników szpitala Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
Ponad 21 tysięcy nowych podatników w Krakowie
MPK testuje 13-metrową hybrydę
Prezydent Krakowa zawiadamia, prokuratura oskarża
Uwaga na gęstą mgłę