Policja bliżej obywateli
2017-11-19
Policja bliżej obywateli
Jodłownik jest kolejną miejscowością w Małopolsce, do której wraca posterunek Policji. W uroczystości oddania go do użytku udział wzięli m.in. wiceminister finansów Wiesław Janczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Jan Lach, szef małopolskiego garnizonu nadinsp. Krzysztof Pobuta oraz komendant limanowskiej policji insp. Dariusz Urbanik.

- To ważny dzień dla społeczności gminy Jodłownik. Postulaty mieszkańców w końcu zostały wysłuchane i po 21 latach wraca tu posterunek Policji. Mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej, bo Policja będzie zdecydowanie bliżej ich spraw. Tym wydarzeniem potwierdzamy, że stawiamy na Rodzinę, Rozwój i Bezpieczeństwo – mówił podczas uroczystości wojewoda Piotr Ćwik.

Posterunki Policji zostały przywrócone w prawie 60 miejscowościach w całej Polsce. Podobne uroczystości jak w Jodłowniku w Małopolsce odbyły się już w tym roku w Zakliczynie i w Szerzynach.
Targi bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie
Zaświećmy światełka na choince i poczujmy magię świąt na Rynku
Miasto pomaga niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom
Pomoc lokatorom - ruszyła XVI edycja konkursu ofert
Współpraca ze Strażą Graniczną
2017-11-17
Współpraca ze Strażą Graniczną
Dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Szymon Strzelichowski i komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Stanisław Laciuga podpisali porozumienie, na mocy którego funkcjonariusze SG będą pełnić służbę w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ostatnich latach liczba wniosków składanych przez cudzoziemców do Wojewody Małopolskiego wzrosła o ponad 650%. Aktualne trendy migracyjne i lawinowy wzrost liczby spraw dotyczących legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców stawia województwo małopolskie na drugim miejscu w Polsce (po województwie mazowieckim).

Przedstawiciele służb Wojewody Małopolskiego oraz funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą wspólne działania profilaktyczno-informacyjne oraz dokonują weryfikacji autentyczności dokumentów przedkładanych przez cudzoziemców i reprezentujących ich pełnomocników.
Rusza 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
Ekologiczna energia w centrum miasta
Przyjdź na Wampiriadę i oddaj krew
Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!
Od piątku do niedzieli bez tramwajów do Borku Fałęckiego
Od dziś zamknięte przejście i przejazd na ul. Łokietka
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich
Od poniedziałku zamknięte przejście i przejazd na ul. Łokietka
Odszedł Marcin Faber
Od jutra zamknięte przejście i przejazd na ul. Łokietka
Do środy bez tramwajów na ulicy Kościuszki
Dzisiaj Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich
XXVI Aukcja Wielkiego Serca