Trwa konkurs na koncepcję domu kultury na Ruczaju
Kulturalny rozkład jazdy na weekend
Rozwój SPZOZ w Brzesku
2017-10-16
Rozwój SPZOZ w Brzesku
W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku odbyła się uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz Zespołu Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Środowiskowego połączona z obchodami Święta Służby Zdrowia. W wydarzeniach wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Podczas uroczystego otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego w brzeskim SP ZOZ minister Józefa Szczurek-Żelazko udekorowała wyróżniających się pracowników szpitala Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
Ponad 21 tysięcy nowych podatników w Krakowie
MPK testuje 13-metrową hybrydę
Prezydent Krakowa zawiadamia, prokuratura oskarża
Uwaga na gęstą mgłę
Wsparcie dla seniorów
Minęło 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki
2017-10-15
Minęło 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki
Tadeusz Kościuszko to postać szczególna w naszej historii – symbol wytrwałej walki o niepodległą Polskę. To także jeden z najbardziej znanych na świecie Polaków. Kraków uczcił 200. rocznicę jego śmierci.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta na Wawelu, którą celebrował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W wydarzeniach wzięli udział prezydent Andrzej Duda z małżonką, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, senator Marek Pęk oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.
Początek roku akademickiego na krakowskich uczelniach
2017-10-16
Początek roku akademickiego na krakowskich uczelniach
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie świętowały inaugurację roku akademickiego 2017/2018. W uroczystościach uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wojewoda życzył władzom i pracownikom uczelni oraz wszystkim studentom wielu sukcesów w nowym roku nauki.

- Niech nowy rok akademicki będzie czasem dobrze przez Was wykorzystanym. Życzę wszystkim, aby zaangażowanie i siła, które macie teraz, towarzyszyły społeczności uczelni w kolejnych miesiącach wytężonej pracy – mówił wojewoda.

Piotr Ćwik pogratulował również pracownikom naukowym, którzy – za szczególne zasługi dla rozwoju nauki i dbanie o wysoki poziom kształcenia krakowskich uczelni – zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi oraz medalami KEN.
Zasłużeni dla nauki i społeczności akademickiej
2017-10-16
Zasłużeni dla nauki i społeczności akademickiej
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z okazji Święta Edukacji Narodowej wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczył odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym pracownikom naukowym Alma Mater. .

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: prof. dr hab. Irena Borowik, prof. dr hab. Grzegorz Lewicki oraz dr Krzysztof Ciesielski. Pracownicy oraz wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali również uhonorowani Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę.
Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich
2017-10-16
Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Jaworsku imienia Kornela Makuszyńskiego oraz w Gminnym Dniu Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wojewoda wręczył wójtowi gminy Dębno dokument potwierdzający przyznanie ponad 191 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zadanie: „Przebudowa i nadbudowa pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne”.

- Bardzo się cieszę, że dzięki temu dofinansowaniu polepszą się warunki pracy nauczycieli i komfort nauki uczniów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę całemu gronu pedagogicznemu satysfakcji z wykonywania tej niezwykłej misji, jaką jest wychowanie i kształcenie młodzieży – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
O ważnych inwestycjach i miejscach pamięci
2017-10-17
O ważnych inwestycjach i miejscach pamięci
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem programu „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Rozmawiano m.in. o ważnych dla Małopolski inwestycjach oraz o małopolskich cmentarzach wojennych.

- W Małopolsce obecnie realizowanych jest wiele inwestycji drogowych i kolejowych, które nie są obietnicami, lecz stają się faktem. Można powiedzieć , że nasz region odrabia zaległości, a na wiele z tych przedsięwzięć Małopolanie musieli długo czekać. (…) Z programów rządowych realizowane są drogi ekspresowe, powiatowe i gminne, które stanowią ważny wkład w stworzenie dobrej sieci dróg – tak, abyśmy mogli w naszym regionie poruszać się bezpiecznie i płynnie – mówił wojewoda.
Nasze Smyki
2017-10-17
Nasze Smyki
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w otwarciu żłobka „Nasze Smyki” w Nowym Sączu. Podczas uroczystości najmłodsi zostali oficjalnie pasowani na „Smyków”.

– Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Mam nadzieję, że dla wszystkich Maluchów to miejsce będzie pełne uśmiechów, ciepła i dobrej zabawy – powiedział wojewoda.

Na funkcjonowanie miejsc opieki w żłobku „Nasze Smyki” zostało przeznaczonych z programu „MALUCH plus” 8 960 zł.
Srebrna drużyna UKS Bagry Kraków
2017-10-18
Srebrna drużyna UKS Bagry Kraków
Drugie miejsce w pierwszej edycji Ligi Mistrzów w Futsalu Niesłyszących U21 w Mediolanie to ogromny sukces! Zawodnikom UKS Bagry Kraków gratulacje złożyli dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz dyrektor Oddziału Małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marta Mordarska.

- Jesteśmy z Was dumni i czekamy na kolejne zawody i Wasze kolejne osiągnięcia. Tak trzymać! Gratuluję pasji, determinacji i wytrwałości! A jako miłośnik piłki nożnej sam doskonale wiem, że może to być niezwykle absorbująca pasja – przekazał zawodnikom Piotr Ćwik, wręczając im Puchar Wojewody Małopolskiego.