<a href=Kraków uczci Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów"/>
Wmurowano kamień pod nowy basen
Rżąka zyskała nowe przedszkole
Promesy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w Małopolsce
2018-03-22
Promesy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w Małopolsce
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W wydarzeniu uczestniczył również szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Łukasz Smółka.

- Rządowy Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 to realne wsparcie dla samorządów pozwalające realizować bardzo potrzebne z punktu widzenia lokalnych społeczności inwestycje. To kwestia nowych szans dla gmin czy powiatów, a zarazem lepszych standardów życia mieszkańców. Przypomnę jednocześnie, że na wtorkowym spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki przekazał informację o dodatkowych 500 mln złotych na rozwój dróg lokalnych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Drogowej Infrastruktury Lokalnej. Małopolska otrzyma z tej puli dodatkowo prawie 36 mln złotych - powiedział Łukasz Smółka, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.
Już za miesiąc 17. PZU Cracovia Maraton
Czwartek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!
Program Karta dla Rodziny „N” z nagrodą
Jutro ruszają targi wielkanocne na Rynku Głównym
I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
Akcja „spoKREWnieni służbą” w MUW
2018-03-21
Akcja „spoKREWnieni służbą” w MUW
W siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbędzie się kolejna zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” została objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

Akcja odbędzie się 27 marca 2018 r., w godzinach 9.00 – 13.00 w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Basztowa 22 sala 201.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia w niej udziału!

Ponieważ ze względów logistycznych chcielibyśmy wstępnie oszacować liczbę uczestników akcji, uprzejmie prosimy o wcześniejsze mailowe zgłoszenie swojej chęci oddania krwi do koordynatora akcji w Urzędzie - pani Anny Pac, starszego inspektora wojewódzkiego w Oddziale Kadr i Płac tel.: 12/ 39 21 443, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokładne informacje dotyczące warunków, jakie musi spełnić osoba chcąca oddać krew, znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie .
Drogi lokalne +
2018-03-21
Drogi lokalne +
Jak poinformował podczas wczorajszego spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki, w tym roku rząd na budowę i remont dróg lokalnych przeznaczy łącznie 1,3 mld złotych, czyli o 500 mln złotych więcej, niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej samorządy będą mogły otrzymać za pośrednictwem wojewodów dodatkowe 500 mln złotych. Do Małopolski może z tej dodatkowej puli trafić prawie 36 mln złotych.

- Do podziału jest ogromna kwota, której Małopolska z pewnością potrzebuje. Dobre lokalne drogi to podstawa zrównoważonego rozwoju całego regionu. To trochę jak sieć naczyń krwionośnych – zarówno tych większych, jak i mniejszych, razem zapewniających funkcjonowanie całego organizmu. Zachęcam małopolskie samorządy do wykorzystania tej okazji i zawnioskowania o środki z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Sieć dróg połączonych
- Najważniejsze jest teraz racjonalne wydanie tych pieniędzy i to, żeby ich beneficjentem były te samorządy, które na takie wsparcie do tej pory nie mogły liczyć – powiedział podczas wczorajszej narady z wojewodami minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
Wizyta delegacji z Prowansji w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
2018-03-21
Wizyta delegacji z Prowansji w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z delegacją z Prowansji na czele z przewodniczącą Rady Departamentu Bouches-du-Rhône Martine Vassal. W spotkaniu udział wzięli między innymi konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, posłowie, radni, przedstawiciele władz duchownych Prowansji. Był obecny również prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice Radosław Włoszek.

W czasie spotkania podkreślono, że Prowansja stała się bliższa Małopolsce dzięki bezpośrednim lotom z Krakowa do Marsylii.

Bardzo cieszę się z otwarcia nowych tras linii lotniczych. Dzięki temu nasze regiony zbliżą się do siebie, a czas podróży skrócony zostanie do minimum. Dziękuję również panu konsulowi, który dba o rozszerzanie polsko-francuskiej współpracy na wielu płaszczyznach – powiedział podczas spotkania wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
„Dziady” - wernisaż malarstwa Pawła Królika w Dworku Białopradnickim
Oleandry – sąd rozstrzygnął na korzyść miasta!