<a href=Kraków jest gotowy na zimę!"/>
ZSP <a href=Krzeszowice - Grecja" width="1920" height="1440">
Uczniowie ZSP Krzeszowice na stażu w Grecji
Pamięć o ofiarach II wojny światowej
2017-11-11
Pamięć o ofiarach II wojny światowej
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron uczestniczył w Oleśnie w uroczystym poświęceniu Zbiorowej Mogiły Wojennej, w której spoczywają pomordowani w czasie II wojny światowej.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Oleśnie wszyscy uczestnicy udali się w procesji na cmentarz parafialny, gdzie dokonano poświęcenia Mogiły oraz symbolicznego złożenia wiązanek.

Na Mogile znajduje się napis, który znajdował się na obrazku znalezionym przy jednym z zamordowanych: „Do wolności czy do Matki Ziemi niech Madonna Ostrobramska będzie z nami”.
„Świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję służyć wiernie Narodowi”…
2017-11-14
„Świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję służyć wiernie Narodowi”…
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w ślubowaniu nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego, które odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Podczas uroczystości nagrodzono również najbardziej zasłużonych policjantów.

- Bardzo się cieszę, że wybraliście taką drogę, że zdecydowaliście się dbać o bezpieczeństwo i porządek w naszym województwie. To niełatwa służba i tym bardziej Wam dziękuję za ten wybór – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Gratulacje nowym funkcjonariuszom złożył również małopolski komendant wojewódzki policji nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, który podziękował policjantom za odwagę i gotowość do współtworzenia małopolskiej policji.
Złap za pędzel i zamaluj bazgroły