• Policja prowadzi działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Najbliższy weekend będzie szczególny, bowiem do Zakopanego przyjadą turyści, aby kibicować zawodnikom...
 • Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 17 stycznia 2019 r. odszedł nasz Kolega, asp. szt. Jarosław Błaut, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.
  Jarek miał 47 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku i od 20 lat związany był z służbą ruchu drogowego.
  Był radosnym i... • Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys....
 • W trosce o bezpieczeństwo osób starszych na drodze w dniu 16 stycznia Policjanci Wydziału Ruchu drogowego KMP w Krakowie przeprowadzili w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Pachońskiego spotkanie profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „Bezpieczny Senior na Drodze”. Większa świadomość zasad i...
 • Dostępne pod adresem http://www.sawpol.pl/pl/oferta/5-nawiewniki nawiewniki wirowe oraz nawiewniki dyszowe to świetne rozwiązanie do wewnętrznych systemów klimatyzacyjnych. Za jego wyborem przemawia przede wszystkim funkcjonalność, która idzie w parze z atrakcyjnym wyglądem oraz wysoką estetyką wykonania. Nawiewniki wirowe stanowią dzięki temu niezwykle dyskretny, a zarazem bardzo funkcjonalny element wystroju, który doskonale komponuje się we wnętrzach komercyjnych, a także biurowych.

  Nawiewniki wirowe - szukamy funkcjonalnych i eleganckich rozwiązań do systemów klimatyzacyjnych

  Nawiewnik wirowy do systemu klimatyzacji wewnętrznej – jak to działa?

  Dzięki swojej budowie oraz działaniu nawiewnik wirowy zapewnia przepływ powietrza w ruchu okrężnym, a nie po linii prostej. Jego cechą charakterystyczną jest także wysoka indukcja. Specjalna konstrukcja urządzenia oraz specyfika działania wewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych sprawiają, że nawiewniki wirowe zapewniają optymalne utrzymanie wymiany powietrza niezależnie od wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. Jest to niezwykle ważne, przede wszystkim w obiektach wielkopowierzchniowych, które pełnią funkcje handlowe, usługowe oraz handlowo-usługowe, a także we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych. Prawidłowa wymiana powietrza zapewnia odpowiednie warunki do pracy ludzi i urządzeń, jest więc niezbędna wszędzie tam, gdzie ze względu na duże zatłoczenie powietrze „zużywa” się szybko i szybko ulega zanieczyszczeniu.

  Ze względu na konstrukcję nawiewnik wirowy doskonale komponuje się z systemami sufitów podwieszanych, co sprawia, że system klimatyzacji wewnętrznej jest praktycznie niewidoczny dla użytkowników. Jeśli wciąż nie do końca wiesz, czym jest nawiewnik wirowy, podczas następnej wizyty w supermarkecie zerknij na sufit. Zobaczysz na nim wiatraczki w okrągłych ramkach – to właśnie nawiewniki powietrza, które zapewniają jego optymalną i bezproblemową dystrybucję oraz wymianę w miejscach tak wymagających, jak centra handlowe. Zimą nawiewniki powietrza pozwalają wprowadzać do wnętrza ciepłe powietrze – widziałeś kiedyś grzejniki w galerii handlowej? Latem nawiewnik powietrza odpowiada za dystrybucję powietrza zimnego. Pełni więc podwójną rolę, zapewniając wymianę powietrza i odpowiednie dotlenienie budynku, a jednocześnie umożliwiając zapewnienie wewnątrz optymalnej temperatury.

  Nawiewniki powietrza – pasują do każdego wnętrza

  Wydawać by się mogło, że urządzenie tak funkcjonalne jak nawiewnik wirowy nie może być estetyczne. Tymczasem nawiewniki powietrza dostępne w ofercie dobrych producentów systemów wentylacji i klimatyzacji zaskakują swoim estetycznym wyglądem oraz tym, jak doskonale komponują się z podwieszanymi sufitami, niemal całkowicie „wtapiając” się w przestrzeń nad naszymi głowami. Walor estetyczny nawiewników dodatkowo podnosi ich różnorodność, w której każdy z nas z łatwością znajdzie rozwiązanie pasujące do określonego wnętrza. W asortymencie nie brakuje bowiem rozwiązań, takich jak: nawiewniki wirowe sufitowe na płytach modułowych, nawiewniki wirowe przeznaczone do montażu na dużych wysokościach, nawiewniki z możliwością regulacji strumienia przepływającego powietrza, nawiewniki dyszowe i szczelinowe, a także nawiewniki powietrza z lamelami wykonanymi z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Urządzenia te mogą być zarówno bardzo dyskretne, jak i wyjątkowo dekoracyjne, w wyniku czego uzyskany efekt końcowy aranżacji przestrzeni może być zupełnie różny i całkowicie dostosowany do wizji projektanta, który nadaje wnętrzu określony charakter.

  Wiele osób twierdzi, że Kraków to miasto, które przyciąga swoim magicznym urokiem. Zapisuje się w pamięci każdego, kto chociaż raz tutaj zawita. Kiedyś Kraków pełnił rolę prawdziwego centrum Europy, pod względem kulturowym i politycznym. W Krakowie wydarzyło się wiele związanego z historią Polski, a także był on stolicą naszego kraju i siedzibą polskich królów. Dlaczego warto studiować w Krakowie?

  Nie da się ukryć, że jest to aktualnie jeden z istotniejszych naukowych ośrodków w całym państwie. Jest też miejscem, gdzie założony został pierwszy w dziejach naszego kraju uniwersytet. Ufundował go jeszcze w XIV wieku Kazimierz Wielki, po czym przyjął nazwę Akademia Krakowska – obecnie Uniwersytet Jagielloński. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Europie. Jest wiele argumentów przemawiających za tym, że studia w Krakowie http://apeiron.edu.pl/pl/ to dobry wybór.

  Oferta

  Wszyscy, którzy poszukują odpowiednich dla siebie studiów w Krakowie spotkają się z niezwykle bogatą ofertą szkół wyższych, które prowadzą kierunki idealnie przygotowane do wymagań obecnego rynku pracy. Możemy skorzystać z publicznych uczelni takich jak:

  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha
  • Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki
  • Uniwersytet Jagielloński
  • Akademia Muzyczna
  • Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego
  • Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki
  • Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN
  • Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Ekonomiczny

  Oczywiście studia w Krakowie, to nie tylko uczelnie publiczne. Znajduje się też tu szereg prywatnych szkół, które oferują kierunki społeczne, sportowe, techniczne, humanistyczne, medyczne, artystyczne, filologiczne, biologiczne, prawno-administracyjne, przyrodnicze, ekonomiczne czy też turystyczne.

  Dlaczego warto wybrać się na studia w Krakowie

  Rozrywka

  Rynek w Krakowie, to prawdzie serce miasta tętniące życiem. Obecnie jest to jeden z największych placów w Europie, a w czasach średniowiecznych był pierwszy pod tym względem. Tak samo jak i wiele lat temu, Rynek główny w Krakowie to wizytówka całej Małopolski. W roku 1978, Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Kraków jest też miastem, które słynie z dużego przywiązania do sztuki. Znajduje się tutaj niezliczona ilość bezcennych dzieł sztuki, historycznych pamiątek oraz zabytkowych obiektów. Stare Miasto w Krakowie mieści liczne kamienice, pałace oraz ponad sto kościołów, reprezentujących wszelkie epoki i style.

  Kultura

  Wszelkie zabytki tego miasta, jego walory i historyczna rola sprawiają, że w skali Europy, Kraków uznawany jest za bardzo ważny ośrodek kulturalny. Nic dziwnego – znajdziemy tutaj w końcu ponad trzydzieści teatrów, około siedemdziesiąt galerii sztuki, ponad sześćdziesiąt muzeów oraz niezliczoną ilość innych miejsc poświęconych sztuce i wysokiej kulturze. Kraków jest też miastem, gdzie w przeciągu roku organizuje się ponad setkę różnych festiwali o międzynarodowej renomie.

  Nie da się ukryć, że pod względem turystycznym, Kraków jest jednym z najatrakcyjniejszych miast w Europie. Świadczy o tym fakt zdobywania wielu nagród na międzynarodowych konkursach i ogromne liczby turystów na co dzień. Jego mocną stroną jest silne połączenie nowoczesności z tradycją oraz wysokorozwinięta kultura, nauka oraz rozrywka. Jest miastem bardzo wyjątkowym, dlatego studia w Krakowie będą doskonałym wyborem bez względu na to, czego oczekujemy.

  Zobacz również