Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
2018-09-14
Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczyli je sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- W imieniu ministra Joachima Brudzińskiego serdecznie gratuluję małopolskim samorządowcom. Dziękuję Państwu za dobrą współpracę z wojewodą i z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Współpraca pomiędzy rządem a jednostkami samorządu terytorialnego jest dla nas bardzo ważna. To naczelna zasada służby publicznej. Poszczególne drogi, chodniki, mosty są niezwykle istotne dla wspólnoty obywateli. Gratuluję samorządom determinacji, pracy i zaangażowania w realizację tych inwestycji – powiedział Minister Krzysztof Kozłowski.
Uroczysty apel ku czci ofiar gestapo
2018-09-14
Uroczysty apel ku czci ofiar gestapo
W związku z Dniami Pamięci Ofiar Gestapo Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz dwunasty zorganizowało uroczysty apel ku czci ofiar gestapo. W uroczystościach wziął udział wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Wicewojewoda w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność budowania tożsamości narodu na twardych faktach historycznych.

- Tak nieodległa historia pokazuje nam, jakie okrucieństwo wyrządza wojna i reżimy totalitarne. Musimy pamiętać o tych, którzy ponieśli ofiarę swojego życia, w nieludzkich warunkach, dla naszej wolności – mówił Józef Gawron.

W uroczystości wzięła udział młodzież z krakowskich szkół. Obecne były także delegacje oraz przedstawiciele więźniów i rodzin, których krewni byli ofiarami gestapo.

Tegoroczne obchody są poświęcone mieszkańcom Krakowa, którzy padli ofiarą represji zarówno podczas okupacji niemieckiej, jak i w okresie stalinowskim.
 • 12 września 2018r. sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy wobec 47-letniego mężczyzny, podejrzanego o stosowanie groźby bezprawnej wysadzenia budynku oraz próbę podpalenia biura komornika w Krakowie.
  We wtorek (11...
 • 15 września 2018 roku w godzinach 11:00 – 16:00 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzą dla dzieci akcję „Bezpieczny powrót do szkoły” wspólnie z Auchan przy ul. Alei Pokoju w Krakowie....
 • Krakowscy policjanci systematycznie rozpracowują podziemie narkotykowe, likwidując grupy handlujące środkami odurzającymi, zabezpieczając narkotyki oraz rozliczając karnie osoby związane z tym procederem. Tym samym kolejne partie narkotyków nie zasilają krakowskiego czarnego rynku.
  W...
 • Pasieka <a href=Kraków na XXV Krakowskim Miodobraniu"/>
 • Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019, funkcjonariusze Komisariatu IV Policji w Krakowie podjęli wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, a także korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych...
 • Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na ul. Andersa. Patrolując teren Nowej Huty policjanci zauważyli grupę mężczyzn, którzy żywo gestykulowali przy dwóch zaparkowanych samochodach. Z uwagi na późną porę (gody. 2:15) postanowili zainteresować się zbiegowiskiem. Gdy podjechali bliżej, jeden z...
 • <a href=Kraków jako pomnik światowego dziedzictwa"/>
  Stulecie Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie
  2018-09-12
  Stulecie Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie
  - Jubileusz szpitala pięknie wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. Powstanie tej placówki świadczy o tym, że ojcowie niepodległości myśleli nie tylko o odbudowanie państwa polskiego, ale także struktur, które będą nieść pomoc pacjentom. Przez te sto lat swojego działania szpital zyskał renomę nie tylko w Małopolsce, ale również w całym kraju i w Europie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas uroczystych obchodów stulecia Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie.

  Podczas uroczystości wojewoda uhonorował odznaczeniami państwowymi – przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę – zasłużonych pracowników szpitala. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej 23 członkom zespołu Szpitala wojewoda wręczył Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę.
  Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
  2018-09-12
  Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
  Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie mogą już korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Wojewoda pogratulował szkole nowego boiska i podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego powstanie. Budowa boiska była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na zadanie przeznaczono 57 tys. zł. Prace rozpoczęły się tuż po podpisaniu umowy w czerwcu 2018 roku.

  Zachęcamy do obejrzenia relacji w „Kronice” w TVP3 Kraków