Kolejne ule w mieście!
„Gorący temat” w TVP3 Kraków: najdłuższa biało-czerwona flaga zostanie rozwinięta w Krakowie
2018-04-25
„Gorący temat” w TVP3 Kraków: najdłuższa biało-czerwona flaga zostanie rozwinięta w Krakowie
Środowe wydanie „Gorącego tematu” w TVP3 Kraków zostało poświęcone biciu rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową, które odbędzie się 2 maja w Krakowie. Inicjatywa organizowana jest przez wojewodę małopolskiego wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej. O szczegółach wydarzenia w studiu TVP3 Kraków mówili wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej harcmistrz Mariusz Siudek.

- Sprawa rekordu jest ważna, ale najważniejszy jest element zjednoczenia. Drugi maja to dzień, kiedy dużo będziemy mówili o tym, co nas łączy. Udział w rozwijaniu flagi państwowej to okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu, do bycia w tym dniu razem i do zjednoczenia się wokół biało-czerwonej flagi, wokół naszych wspólnych barw narodowych – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
#NajdłuższaBiałoCzerwona - Próba generalna przed 2 maja
2018-04-26
#NajdłuższaBiałoCzerwona - Próba generalna przed 2 maja
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz ZHP Chorągiew Krakowska zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową.

Spotkajmy się 2 maja 2018 roku – w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – o godzinie 12.00 przy Bramie Floriańskiej w Krakowie!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z przygotowań do wspólnego bicia rekordu!
Startuje Krakowski Salon Sztuki
Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych z powiatu tarnowskiego
2018-04-23
Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych z powiatu tarnowskiego
Dwa nowe samochody przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, z miejscem do zakotwiczenia wózków inwalidzkich, trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu oraz do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej. Pojazdy zakupione zostały przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Samochody dofinansowane zostały przez Małopolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w łącznej wysokości 160 tys. zł.

Podczas piątkowej uroczystości w DPS w Nowodworzu poświęcenia samochodów dokonał ksiądz dr Marcin Kokoszka – ekonom diecezji tarnowskiej. W ceremonii przekazania pojazdów uczestniczyła Józefa Szczurek-Żelazko – sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia, Józef Gawron – wicewojewoda małopolski, Marta Mordarska – dyrektor małopolskiego oddziału PFRON, Roman Łucarz – starosta tarnowski oraz Jacek Hudyma – etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego.
I posiedzenie Rady Gospodarczej Wojewody Małopolskiego
2018-04-25
I posiedzenie Rady Gospodarczej Wojewody Małopolskiego
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się I posiedzenie Rady Gospodarczej, powołanej przez wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika zarządzeniem z 23 marca 2018 r.

W skład Rady wchodzi przewodniczący (wojewoda Piotr Ćwik), zastępca przewodniczącego (Bogdan Kondratowicz, prezes Zarządu Opakomet S.A.) oraz 11 członków. Do jej zadań należą: doradztwo w zakresie gospodarczym, w szczególności w zagadnieniach związanych z realizacją Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, oraz opiniowanie sytuacji gospodarczej w Małopolsce w nawiązaniu do Strategii na rzecz odpowiedzialnego Rozwoju. Spotkania Rady będą stanowić forum dyskusyjne i platformę wymiany obserwacji na temat bieżącej sytuacji gospodarczej w Małopolsce.