Nowa inwestycja w Bęczynie
2018-09-16
Nowa inwestycja w Bęczynie
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystości związanej z otwarciem Budynku Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Bęczynie. Inwestycja znajduje się przy Parafialnym Uczniowskim Klubie Sportowym „POBIEDR”.

Piotr Ćwik przekazał na ręce prezesa Klubu sprzęt sportowy oraz medal wybity z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka
2018-09-17
Obchody 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w obchodach 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka.

Uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego w intencji wszystkich Ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz Poległych za wolność Ojczyzny. Następnie przy placu im. Ojca Adama Studzińskiego odmówiono modlitwę za poległych oraz złożono kwiaty.

- Dzięki Bohaterom tamtych lat dziś możemy wszyscy razem być w Wolnej i Niepodległej Polsce i budować jej przyszłość, pamiętając zarazem o jej przeszłości – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
 • Złodziejka poszukiwana była od 6 czerwca br. Kobieta okradła przewodnika wycieczki. Mężczyzna w kieszeni spodni miał gotówkę, która zebrał od turystów w ciągu dnia pracy. Gdy oprowadzał grupę turystów po krakowskich zabytkach, nagle zorientował się, że pieniądze zniknęły z jego kieszeni. Mężczyzna...
 • „<a href=Kraków - miasto zmian”. Zobacz drugą część albumu"/>
  „<a href=Kraków - miasto zmian”. Zobacz drugą część albumu"/>
  Zobaczyć historię… Piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
  2018-09-17
  Zobaczyć historię… Piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
  Jaka była polska droga do Niepodległości i atmosfera roku 1918? Jakie były pierwsze lata w wolnym kraju? Jak wyglądali ludzie, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach i je współtworzyli?... 23 września 2018 r. na Rynku Głównym w Krakowie cofamy czas… Wspólnie będziemy mogli przeżyć niezwykły powrót do przeszłości! Serdecznie zapraszamy na piknik patriotyczny #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA! Organizatorem wydarzenia jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  - W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w szczególny sposób chcemy wrócić pamięcią do atmosfery listopadowych dni roku 1918, kiedy to nasza Ojczyzna narodziła się na nowo. Po 123 latach niewoli Polacy powiedzieli światu: oto jesteśmy, oto jest Polska. Jest, bo nigdy z serc i umysłów Polaków nie zniknęła… Przeżyjmy zatem jeszcze raz tę wyjątkową atmosferę roku 1918 i w niedzielę 23 września spotkajmy się na Rynku Głównym w Krakowie! Serdecznie zapraszam wszystkich na piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA! – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.