Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie na Facebooku
2018-09-18
Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie na Facebooku
Zachęcamy do obserwowania strony Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie na portalu Facebook. Będziemy tam zamieszczać informacje dotyczące korzystania z numeru alarmowego 112 oraz specyfiki pracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Serdecznie zapraszamy!
Newsletter MRPiPS - bądź na bieżąco!
2018-09-18
Newsletter MRPiPS - bądź na bieżąco!
W tym tygodniu startuje newsletter Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami zapisz się już dziś.

Newsletter MRPiPS to zbiór najważniejszych informacji. Na skrzynki mailowe subskrybentów będzie trafiał raz w tygodniu. Obok ważnych zmian znajdą się tam poszerzone informacje, reportaże, raporty i opracowania niedostępne na naszej stronie internetowej.

- Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tematów, którymi zajmuje się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zachęcam do zapisania się do naszego newslettera. Znajdą się tam tematy dotyczące rodzin, pracy, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, pomocy społecznej – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do newslettera.
<a href=Kraków przyciąga biznes!"/>
<a href=Kraków w czołówce wśród europejskich miast "/>
 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu...
 • W sobotę (15 września 2018 roku) funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz Komisariatu Policji VII w Krakowie wzięli udział w pikniku rodzinnym pn. „Pożegnanie lata”, zorganizowanym przez Radę i Zarząd Dzielnicy XV. Podczas imprezy policjanci przeprowadzili konkurs...
 • „<a href=Kraków – miasto zmian”. Zobacz drugą część albumu"/>
  <a href=Kraków trzeci w Polsce pod względem jakości życia"/>
  Nowa inwestycja w Bęczynie
  2018-09-16
  Nowa inwestycja w Bęczynie
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystości związanej z otwarciem Budynku Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Bęczynie. Inwestycja znajduje się przy Parafialnym Uczniowskim Klubie Sportowym „POBIEDR”.

  Piotr Ćwik przekazał na ręce prezesa Klubu sprzęt sportowy oraz medal wybity z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Obchody 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka
  2018-09-17
  Obchody 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w obchodach 79. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka.

  Uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego w intencji wszystkich Ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz Poległych za wolność Ojczyzny. Następnie przy placu im. Ojca Adama Studzińskiego odmówiono modlitwę za poległych oraz złożono kwiaty.

  - Dzięki Bohaterom tamtych lat dziś możemy wszyscy razem być w Wolnej i Niepodległej Polsce i budować jej przyszłość, pamiętając zarazem o jej przeszłości – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.