Spotkanie wojewody z ambasadorem Szwecji
2018-03-27
Spotkanie wojewody z ambasadorem Szwecji
Ambasador Szwecji Stefan Gullgren był gościem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. Spotkanie było związane z otwarciem konsulatu honorowego Szwecji w Krakowie. Była to również okazja do rozmowy na temat stosunków Polski ze Szwecją oraz inwestycji w naszym regionie.

Otwarcie konsulatu honorowego to symbol zacieśnienia współpracy polsko-szwedzkiej, a Kraków odgrywa dużą rolę w tych relacjach.
Świątecznie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
2018-03-28
Świątecznie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się wielkanocne spotkanie z udziałem wojewody Piotra Ćwika, dyrektora generalnego Szymona Strzelichowskiego, ks. prałata Grzegorza Szewczyka oraz dyrektorów i pracowników Urzędu.

- Życzę, by zbliżające się Święta Wielkanocne były spokojne i radosne oraz spędzone w gronie najbliższych osób. Wszystkiego dobrego dla Was oraz dla bliskich Wam osób. Wesołego Alleluja! – przekazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Kolejne posiedzenie Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych
2018-03-28
Kolejne posiedzenie Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przewodniczył kolejnemu już posiedzeniu Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. Tym razem spotkanie dotyczyło zabezpieczenia meczu Wisła Kraków – Lech Poznań, który otrzymał status podwyższonego ryzyka. Rozgrywki odbędą się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na stadionie Wisły.

W posiedzeniu – oprócz wojewody – udział wzięli: dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa Bogdan Klimek, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, komendant miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Andrzej Siekanka, a także przedstawiciel Wisły Kraków.

Akcja „spoKREWnieni służbą” w MUW
2018-03-27
Akcja „spoKREWnieni służbą” w MUW
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Krew oddali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Łącznie zebrano aż 20 450 ml krwi, czyli o ponad 3 litry więcej niż w roku ubiegłym.

„SpoKREWnieni służbą” to ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. W tym roku akcja odbyła się już po raz drugi. Także w tym roku włączył się w nią Małopolski Urząd Wojewódzki.

-Idea akcji nawiązuje do pamięci o Żołnierzach Wyklętych, do ich ofiary krwi. Jednocześnie dzisiaj, w zupełnie innych warunkach, jest możliwość oddania krwi, która będzie służyła osobom potrzebującym – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Upamiętnienie śp. ks. Kazimierza Jancarza
2018-03-24
Upamiętnienie śp. ks. Kazimierza Jancarza
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zapalił znicze i złożył kwiaty na grobie śp. ks. Kazimierza Jancarza. Okazją do upamiętnienia charyzmatycznego duszpasterza ludzi pracy była 25. rocznica jego śmierci.

W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odprawił mszę świętą w intencji śp. ks. Kazimierza Jancarza. Uczestniczyły w niej m.in. liczne delegacje „Solidarności” i duszpasterstw ludzi pracy, a także wierni z parafii w Mistrzejowicach i Luborzycy, gdzie posługiwał ks. Jancarz.