• Kilka tygodni trwało dochodzenie w sprawie włamań do lokalów gastronomicznych i food trucków. Złodziej najczęściej działał nocą. Jego łupem padała gotówka - sklepowy utarg. 35-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Celem złodzieja były małe lokale gastronomiczne jak również food trucki....
 • Odprawa wojewodów z kierownictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  2018-09-18
  Odprawa wojewodów z kierownictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się odprawa wojewodów z kierownictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której przewodniczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

  Głównym tematem spotkania był Fundusz Dróg Samorządowych, czyli nowy program wsparcia dla samorządów, którego założenia zostały dziś przyjęte przez Radę Ministrów. W 2019 roku z budżetu państwa na wsparcie budowy dróg gminnych, powiatowych oraz obiektów mostowych zostanie przeznaczonych aż 6 miliardów złotych!
  Dbajmy o słuch
  2018-09-19
  Dbajmy o słuch
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik odwiedził Specjalistyczną Poradnię Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych przy ulicy Lenartowicza w Krakowie. Podczas wizyty wojewoda nie tylko zapoznał się z pracą Poradni, ale także sam poddał się badaniu słuchu.

  - Trzeba zachęcać Małopolan do badań. Profilaktyka jest ważna. Można sobie wmawiać, że wszystko jest dobrze, ale w pędzie życia trzeba znaleźć moment na badania – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Przypomnijmy. W ostatnią niedzielę września po raz 60. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Głuchych. W Polsce ok. 900 tys. osób zmaga się z poważnymi problemami ze słuchem. Ok 100 tys. Polaków ma głęboki ubytek słuchu, z czego ponad 60 tys. posługuje się językiem migowym.

  Wizyta konsula generalnego USA
  2018-09-19
  Wizyta konsula generalnego USA
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z konsulem generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

  Tematami rozmowy były programy rządowe dotyczące rodziny, służby zdrowia oraz szkolnictwa. Rozmawiano również o współpracy gospodarczej i kulturalnej.

  W spotkaniu uczestniczyła również Monika Kolasa, II zastępca dyrektora Biura Wojewody, oraz Iwona Sadecka, doradca ds. mediów i kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie.
  Pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”!
  2018-09-19
  Pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”!
  Premier Mateusz Morawiecki zaprasza na pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Uroczystości odbędą się w niedzielę 23 września 2018 r. w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie.

  Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość jest doskonałą okazją do pokazania wdzięczności polskiej wsi i rolnikom – za ich pracę i wsparcie, jakie przez stulecia nieśli Rzeczpospolitej. Zachęcamy do obejrzenia specjalnego zaproszenia przygotowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

  Jest umowa na budowę dwujezdniowej Zakopianki do Nowego Targu
  2018-09-19
  Jest umowa na budowę dwujezdniowej Zakopianki do Nowego Targu
  Dziś podpisano umowę na projekt i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopianki, od Rdzawki do Nowego Targu. W uroczystości wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

  - Podpisaniem umowy na budowę Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister A. Adamczyk.
  Czy ogrzejemy <a href=Kraków ciepłem geotermalnym?"/>
 • W czwartek, kilka minut przed północą, dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w okolicach Rynku Głównego. Policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenia, gdzie zastali trzech mężczyzn i kobietę. Jak ustalili stróże prawa – trzej turyści spacerowali...
 • 25 sierpnia br. po godz. 23.00 dyżurny Komisariatu VI Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w Podgórzu Duchackim. Według uzyskanych informacji, zamaskowany sprawca wtargnął do jednego ze znajdujących się tam sklepów, po czym obezwładnił kasjera rozpylając w jego...
 • M.in. o środkach na drogi lokalne i pikniku #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
  2018-09-19
  M.in. o środkach na drogi lokalne i pikniku #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był dziś gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków. Rozmawiano m.in. o przyjętym właśnie przez rząd projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który w 2019 roku będzie dysponował ponad 6 mld zł.

  - Trzeba zacząć od tego, że to największe w historii środki na remonty dróg samorządowych. W tym roku już był rekord - miliard 300 milionów. Premier obiecywał zwiększenie tej kwoty. Została zaproponowana kwota ponad 6 miliardów na rok następny. Czy wiemy jaka część z tego trafi do Małopolski? Na ten moment nie, ale wiemy jakie są potrzeby. W tym roku wydaliśmy już w ramach „adamczykówek” 57 milionów – mówił wojewoda.