• Kilka dni temu, policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej w Krakowie zatrzymali 26-letniego mężczyznę powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, podejrzewanego o posiadanie i przygotowanie do wprowadzenia do obrotu niedozwolonych substancji...
 • Podczas sobotniego meczu Wisły Kraków i Lechii Gdańsk 34-letni kibic drużyny gości odpalił dwie petardy hukowe. Został od razu namierzony i zatrzymany przez krakowskich policjantów.
  15 września o godz. 20:30 na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie został rozegrany mecz Ekstraklasy piłki nożnej...
 • „Co łączy stracha na wróble, procę, naboje z woreczków i biało – czerwone balony?”
  2018-09-19
  „Co łączy stracha na wróble, procę, naboje z woreczków i biało – czerwone balony?”
  Tym zagadkowym pytaniem powitał wczoraj wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika gospodarz „Tematów dnia” w TVP3 Kraków. Właściwa odpowiedź jest oczywiście taka: nadchodzący piknik patriotyczny #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA!

  - Rok 2018 jest rokiem celebracji 100-lecia odzyskania niepodległości. Dużo jest uroczystych wydarzeń, ale potrzeba także odrobiny luzu, stąd piknik patriotyczny, który ma być nie tylko podniosły, ale przede wszystkim radosny, nieco z przymrużeniem oka, skierowany do wszystkich mieszkańców Krakowa. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę pod wieżę ratuszową - początek 12:15. Bardzo dużo atrakcji, bardzo dużo różnych wydarzeń aż do godziny 20:30. Będą pokazy grup rekonstruktorskich, pokazy, jak zmieniało się życie na przestrzeni lat; pokażemy tradycyjną zagrodę – będzie można porównać, jak funkcjonowali kiedyś Małopolanie, a jak żyje się dzisiaj, zobaczyć, jak funkcjonowała poczta polowa, punkt werbunkowy oraz wiele, wiele towarzyszących temu wydarzeń – mówił wojewoda.
  Uroczyste wręczenie odznaczeń pracownikom Sanatorium Uzdrowiskowego w Krynicy-Zdroju
  2018-09-20
  Uroczyste wręczenie odznaczeń pracownikom Sanatorium Uzdrowiskowego w Krynicy-Zdroju
  W imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył dziś odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny.

  Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej zostało odznaczonych 5 pracowników – 3 Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę, 2 Medalami Srebrnymi za Długoletnią Służbę.
 • Dzisiaj o godzinie 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący drugą odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ...
 • 20 września br. w Krakowie odbyła się konferencja pod nazwą „Problemy i wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce”, która połączona była z obchodami XX – lecia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. W konferencji udział wzięło Kierownictwo Biura Ruchu Drogowego Komendy...