• Seniorzy są grupą osób szczególnie narażoną na różnego rodzaju oszustwa i wyłudzenia. Przestępcy podszywają się pod bliskich krewnych potrzebujących pomocy czy policjanta prowadzącego tajną akcję, a wybierają osoby starsze, ponieważ wykorzystują w ten sposób wrażliwość na krzywdę ludzką, jaką...
 • Wojewoda Piotr Ćwik w Radiu Kraków i internetowym radiu Pallotti.FM
  2018-09-20
  Kraków i internetowym radiu Pallotti.FM" href="https://www.malopolska.uw.gov.pl/fotos/woj%20radio%20krakow%20nowe.jpg">Wojewoda Piotr Ćwik w Radiu <a href=Kraków i internetowym radiu Pallotti.FM" />
  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem porannej audycji w radiu Pallotti.FM oraz czwartkowych rozmów w Radiu Kraków. Rozmawiano m.in. o pikniku #NIEPODEGLA małoPOLSKA, agresji ZSRR na Polskę 17.09.1939 roku oraz środkach na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Małopolsce.

  Głównym tematem rozmów był zbliżający się piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA.

  - Rok 2018 to rok celebracji, rok uroczystości. Obchodzimy je szczególnie (…), ale też potrzeba takiego trochę luźniejszego spojrzenia na to nasze 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Tę konwencję, tę formułę proponujemy wszystkim mieszkańcom Małopolski, właśnie województwa małopolskiego, właśnie w niedzielę, zapraszając 23.09. na ten piknik, który będzie z jednej strony przypominał o wydarzeniach jakże ważnych i wzniosłych w naszej historii, ale z drugiej strony zapraszał do (…) radosnego wspólnego świętowania; do tego, żeby świętować 100-lecie Odzyskania Niepodległości potrzebne jest poczucie wspólnoty. (….) Mam nadzieję, że taką wspólnotę uda się zbudować właśnie w najbliższą niedzielę na Rynku Głównym w ramach tego pikniku patriotycznego – powiedział wojewoda podczas audycji w Radiu Kraków.
  V Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
  2018-09-21
  V Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
  Na placu przed Muzeum Narodowym w Krakowie odbyły się V Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie. W obchodach wziął udział wicewojewoda małopolski Józef Gawron, który odczytał list skierowany do uczestników przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

  - Państwa bagaż doświadczeń i życiowa mądrość są źródłem inspiracji. Wierzymy, że Państwa doświadczenie połączone z aktywnością ludzi młodych jest szansą i drogą do rozwoju naszego kraju – napisał premier.
  Minister Jerzy Kwieciński w Małopolsce
  2018-09-21
  Minister Jerzy Kwieciński w Małopolsce
  Małopolskę odwiedził minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Towarzyszył mu wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  - Drogi tworzą swoisty infrastrukturalny krwiobieg. Mniejsze drogi lokalne są tak samo ważne jak duże aorty. Dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych tę sieć połączeń jeszcze udoskonalimy i rozszerzymy – mówił minister Jerzy Kwieciński na briefingu prasowym, który odbył się w miejscowości Masłomiąca w gminie Michałowice.

  Na przebudowę drogi, przy której odbył się briefing, powiat krakowski otrzymał promesę w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie wynosi 1 195 493,00 zł.
 • Oszukiwały za pomocą jednego z portali aukcyjnych. Dwie zatrzymane kobiety za sprzedaż fikcyjnego sprzętu elektronicznego usłyszały kilkanaście zarzutów oszustwa – zostały aresztowane na okres 3 miesięcy.
  Oszustki za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych wystawiały sprzęt elektroniczny taki...