<a href=Kraków uczcił 83. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego"/>
#BeActive 2018
2018-05-11
#BeActive 2018
Po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, w dniach 23-30 września 2018 r. odbędzie się Europejski Tydzień Sportu. Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Hasłem przewodnim wydarzenia jest #BeActive (Bądź aktywny), ponieważ źródłem zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego na długie lata jest systematyczna aktywność fizyczna.

Dla 150 pierwszych podmiotów zarejestrowanych w ramach ETS przewidziane są nagrody. Oprócz tego zaplanowano również inne atrakcje, w tym konkursy internetowe z nagrodami w postaci kart podarunkowych na zakup sprzętu sportowego, konkurs #BeActive Awards czy też atrakcyjne gadżety promocyjne.

Więcej informacji na temat ETS można uzyskać na stronie internetowej www.etspolska.pl
Święta krakowskich uczelni wyższych
2018-05-11
Święta krakowskich uczelni wyższych
Maj jest miesiącem, kiedy krakowskie uczelnie obchodzą swoje święta. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych przez Uniwersytety: Jagielloński, Rolniczy oraz Pedagogiczny.

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego połączone było z zakończeniem inwestycji Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas uroczystości wręczono osobom zasłużonym w powstanie i budowę Kampusu medale „Scientiae et Tempori Futuro”. Podczas uroczystości wojewoda Piotr Ćwik odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego.

- Dzisiejsza uroczystość tworzy okazję, by pogratulować nie tylko tego sukcesu, ale także by wyrazić wdzięczność wobec całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego za owoce Państwa codziennej pracy i bezcenny wkład w rozwój polskiej nauki – przekazał prezes Rady Ministrów.
Uważajmy na burze
2018-05-11
Uważajmy na burze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla województwa małopolskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie także gradu. Suma opadów miejscami od 25 mm do 40 mm, a porywy wiatru do 70 km/h. Ważność: od 2018-05-11 13:00:00 do 2018-05-11 23:00:00

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas burz:
- nie wychodźmy z domu, jeśli to nie jest konieczne
- zabezpiecz drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie
-odłącz od prądu sprzęt domowy.