• Kilka dni temu, policjanci Wydziału Sztabu Policji KMP w Krakowie pełniąc służbę w rejonie os. Kombatantów zauważyli jak dwóch mężczyzn na widok policyjnego radiowozu zaczęło się szybko oddalać w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. Jeden z legitymowanych zachowywał...
 • Kryminalni z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 36-latkę, która od 11 lat była poszukiwana listem gończym.
  W 2008 r. kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa (m.in. oszustwa), wyjechała z kraju. Okazało się, że ukrywała się przed organami ścigania na...
 • W ubiegłym tygodniu, tuż przed północą funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Krakowie, patrolując nieoznakowanym radiowozem okolice os. Ruczaj, zauważyli Opla Corsę, który wykonał nagły manewr skrętu oraz miał zaparowane szyby.
  Wzbudziło to podejrzenie policjantów, którzy używając sygnałów...
 • Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.
  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz... • Krakowscy policjanci na bieżąco monitorują proceder handlu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.
  Dzięki dobremu rozpoznaniu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 12 marca br.na jednym z parkingów w Bieńczycach zatrzymali...
 • W ubiegłym tygodniu policjanci operacyjni Komisariatu Policji VIII w Krakowie we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Krakowie, zatrzymali 30-letniego mężczyznę.
  Funkcjonariusze od dłuższego czasu podejrzewali, że może on być powiązany ze środowiskiem narkotykowym a w miejscu,... • W połowie lutego, krakowscy policjanci ułatwili kierowcy dotarcie z mamą do jednego z nowohuckich szpitali.
  Mężczyzna zwrócił się o pomoc do funkcjonariuszy, ponieważ podróżująca z nim samochodem mama nagle źle się poczuła. Kobieta zaczęła tracić przytomność i potrzebowała pilnej pomocy... • Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie miasta i okolic podczas krakowskich derbów czuwało ponad 700 policjantów. Policjanci strzegli porządku wokół stadionu, jak i na trasach przejścia kibiców oraz na krakowskich osiedlach. Było bezpiecznie – nie odnotowaliśmy poważniejszych...
 • Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego obywatela Francji, który wracając z nocnej imprezy, niszczył zaparkowane samochody. Zatrzymany obcokrajowiec usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.
  13 marca br. około północy dyżurny z I Komisariatu został zaalarmowany przez...