Kondycja finansowa jednostek samorządu terytorialnego
2019-06-18
Kondycja finansowa jednostek samorządu terytorialnego

Regionalna Izba Obrachunkowa będzie przekazywała Wojewodzie Małopolskiemu informacje o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w Małopolsce. Informacje te będą jawne i zostaną umieszczone na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. A wszystko za sprawą porozumienia podpisanego dzisiaj przez wojewodę Piotra Ćwika oraz prezesa Regionalnej Izby  Obrachunkowej Mirosława Legutko.

Gromadzenie i podział środków publicznych, które znajdują się w dyspozycji władz publicznych, w tym władz samorządowych, jest zbiorem procesów, które powinny zachować pełną transparentność.  O tym jak dana jednostka samorządu terytorialnego radzi sobie finansowo mają prawo wiedzieć nie tylko organy administracji ale także mieszkańcy gmin, powiatów i województwa.

<a href=Kraków miastem inwestorów "/>
<a href=Kraków i PGE Energia Ciepła dla ochrony środowiska"/>
 • 14 czerwca br.w kinie Sfinks odbył się uroczysty finał I edycji projektu „Powiedz NIE Przemocy” na którym obecni byli: Komendant Komisariatu Policji VIII w Krakowie, nadkom. Bogusław Wiklik, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 Ewelina Sitarz, pani Regina Zadęcka, Wiceprzewodnicząca Rady...
 • Uroczystości pogrzebowe kpr. Adama Domalika „Kowboja”
  2019-06-13
   Uroczystości pogrzebowe kpr. Adama Domalika „Kowboja”

  W Spytkowicach został pochowany kpr. Adam Domalik „Kowboj”, partyzant podziemia niepodległościowego, związanego m.in. ze zgrupowaniem Józefa Kurasia „Ognia”. W wydarzeniu uczestniczyli wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, zastępca prezesa IPN dr hab. Krzysztof Szwagrzyk oraz dyrektor Oddziału Instytutu w Krakowie dr hab. Filip Musiał.

  Przed nabożeństwem w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec przekazał odznaczenie – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski -  bratankowi bohatera,  Tadeuszowi Domalikowi, które Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie kpr. Domalikowi.

  Ministrowie w terenie opowiedzą o „500+”
  2019-06-17
  Ministrowie w terenie opowiedzą o „500+”

  Minister Bożena Borys-Szopa oraz wszyscy wiceministrowie ruszają dzisiaj na cykl spotkań w regionie, podczas których podsumowany zostanie stan przygotowań samorządów do realizacji programu „Rodzina 500+” w nowej odsłonie. Ministrowie opowiedzą też o zmianach, które wejdą w życie już 1 lipca. Kierownictwo MRPiPS odwiedzi w najbliższych dniach wszystkie województwa.

  Śląskie, małopolskie, lubelskie, pomorskie i mazowieckie – te województwa odwiedzą w poniedziałek minister Bożena Borys-Szopa oraz jej zastępcy, Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki i Kazimierz Kuberski. W kolejnych dniach wiceministrowie odwiedzą pozostałe 11 województw.