Poznaj Planty
Sześcioraczki opuszczają szpital
Cała podróż w jednej aplikacji
Weekendowe zmiany w dojeździe do zoo
 • W piątek, 16 sierpnia br. kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zapukali do jednego z mieszkań na terenie Czyżyn, mając informację, że jego najemcy mogą być w posiadaniu narkotyków.
  Po wejściu do środka funkcjonariusze od razu wyczuli charakterystyczną woń marihuany. W mieszkaniu... • 6 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 42-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu posiadał materiały o treści pedofilskiej oraz niewielkie ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Funkcjonariusze zabezpieczyli należące do mężczyzny komputery...
 • 20 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Mężczyzna dwukrotnie ograbił jeden ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, powodując straty w wysokości prawie 4 tys. złotych. W...
 • O bezpieczeństwie powodziowym powiatu dąbrowskiego
  2019-08-20
  O bezpieczeństwie powodziowym powiatu dąbrowskiego

  Powiśle Dąbrowskie zostało szczególnie dotknięte intensywnymi opadami, które miały miejsce w maju. Walka z żywiołem była niezwykle trudna. Mieszkańcy z niepokojem patrzyli w niebo, a służby pracowały w pocie czoła, niosąc wszelką możliwą pomoc.

  Podsumowanie tamtego trudnego czasu oraz szersze wnioski dotyczące bezpieczeństwa powodziowego powiatu dąbrowskiego były tematem spotkania samorządowców z regionu, które odbyło się w Szczucinie. W spotkaniu tym uczestniczyli wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Straży Pożarnej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

  Druhowie z powiatu tarnowskiego odznaczeni
  2019-08-20
  Druhowie z powiatu tarnowskiego odznaczeni

  O tym, jak ważne zadania wykonują druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, nie trzeba nikogo przekonywać. Ich zaangażowanie i ofiarna służba kolejny już raz zostały docenione. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego wyróżnieni zostali ochotnicy służący w regionie. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono w sumie czterech druhów z OSP Mikołajowice i OSP Gosławice w gminie Wierzchosławice.

  Odznaczenia za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej – w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy – wręczył wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec w asyście starosty tarnowskiego Romana Łucarza.

  Ruszyły konsultacje społeczne projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy
  2019-08-21
   Ruszyły konsultacje społeczne projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy

  Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza na półroczne konsultacje społeczne projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). Potrwają one od 15 sierpnia 2019 r. do 15 lutego 2020 r. i odbędą się w 15 największych polskich miastach. Każdy może zgłosić swoje uwagi. To najważniejszy etap realizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie strategicznego projektu Stop suszy!

  – Rozpoczynające się konsultacje PPSS pogłębią postrzeganie suszy w Polsce o bardzo ważny aspekt społeczny. Zrozumienie i akceptacja proponowanych działań są bowiem konieczne dla powodzenia całego przedsięwzięcia – mówi Przemysław Daca, Prezes PGW Wody Polskie. – Zależy nam na każdym głosie. Dopiero po zebraniu wszystkich uwag projekt planu przeciwdziałania skutkom suszy będzie pierwszym, tak całościowym dokumentem dotyczącym zjawiska suszy w Polsce i ważnym krokiem ku realnej adaptacji do zmian klimatycznych. Uczestnikom konsultacji przedstawimy dogłębną analizę zjawiska, propozycje usprawnienia jego monitoringu oraz zaproponujemy szeroki katalog działań zmierzających do minimalizowania skutków suszy. PPSS to dokument nie tylko na najbliższe lata. Wyznaczy on także perspektywę dla kolejnych takich opracowań w przyszłości – dodaje Prezes Daca.

  Spotkanie w ramach projektu Małopolska przyjazna cudzoziemcom
  2019-08-21
  Spotkanie w ramach projektu Małopolska przyjazna cudzoziemcom

  W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie pracowników instytucji publicznych zorganizowane w ramach projektu Małopolska przyjazna cudzoziemcom – wsparcie w integracji i adaptacji obywateli państw trzecich. Projekt ten jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

  Po otwarciu wydarzenia przez Jacka Kowalczyka – dyrektora Wydziału Polityki Społecznej – omówiono działania podejmowane w ramach projektu. Zaprezentowano również plany cyklicznych spotkań pracowników instytucji publicznych oraz założone cele i rezultaty przedsięwzięć z zakresu pomocy społecznej dla obywateli państw trzecich. Przedstawiciel Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców MUW omówił natomiast aktualne trendy migracyjne w województwie małopolskim.

  <a href=Kraków ma prawie 2,5 tys. wolno żyjących kotów"/>