Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Krakowie odbyła się konferencja wieńcząca pierwszy etap projektu „Pamięć ludzi. Pamięć miejsca. KL Płaszów a współcześni mieszkańcy Krakowa”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W ramach projektu podejmowane są działania mające na celu upamiętnienie terenu byłego niemieckiego obozu KL Płaszów oraz cierpienia osób, które w nim przebywały. Młodzi ludzie chcą pobudzić mieszkańców Krakowa do refleksji nad tamtym miejscem, o którego charakterze nie wszyscy pamiętają.

Podczas konferencji zostały przedstawione wyniki pracy uczniów oraz odbył się panel historyków.

Organizatorami wydarzenia byli: VI LO, Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego na Wydziale Polonistyki UJ oraz krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.
20180417 vi lo konfernecja 120180417 vi lo konfernecja 220180417 vi lo konfernecja 320180417 vi lo konfernecja 4

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.