Krakowskie Lotnisko Obchodzi Uroczyście 60-lecie Istnienia
Przez sześć dekad Kraków Airport ewoluował, stając się kluczowym węzłem komunikacyjnym dla Małopolski i całej Polski. Obchody 60-lecia istnienia lotniska to nie tylko spojrzenie w przeszłość, ale także okazja do docenienia jego roli w rozwoju regionalnego transportu lotniczego.
  1. W 1964 roku Kraków Airport przywitał swój pierwszy samolot pasażerski.
  2. Obecnie jest to największy port regionalny w Polsce, obsługujący miliony pasażerów rocznie.
  3. Uroczystości 60-lecia obejmowały otwarcie ekspozycji w terminalu i salut wodny dla samolotu LOT.
  4. Zbudowana z klocków LEGO makieta lotniska i edukacyjna wystawa multimedialna podkreślają bogatą historię i edukacyjną wartość Kraków Airport.
  5. Wyróżnienia i akredytacje potwierdzają wysoki standard obsługi i dbałość o bezpieczeństwo pasażerów.

Od pierwszego lądowania samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT w 1964 roku, Kraków Airport przechodził przez wiele etapów rozwoju, stając się ważnym punktem na mapie polskiej i międzynarodowej komunikacji lotniczej. Dziś, po sześciu dekadach działalności, port lotniczy w Krakowie nie tylko świętuje swoje 60. urodziny, ale także prezentuje, jak bardzo się rozwinął, oferując pasażerom i gościom nowoczesne usługi na najwyższym poziomie.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od symbolicznego salutu wodnego, który powitał samolot na trasie Warszawa-Kraków. To nawiązanie do historycznej chwili z 1964 roku, kiedy to port lotniczy rozpoczął swoją działalność. W holu terminala pasażerowie mogą podziwiać makieta lotniska zbudowana z blisko 45 000 klocków LEGO, co stanowi nie tylko atrakcję, ale też świadczy o kreatywnym podejściu do edukacji i historii lotnictwa.

Wśród obecnych na uroczystościach byli nie tylko przedstawiciele zarządu lotniska, ale także lokalne władze i osobistości, takie jak wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Iwona Gibas z zarządu województwa, którzy podkreślali znaczenie lotniska dla regionu. "To niewątpliwie zasługa gospodarza tego miejsca. Serdecznie dziękuję i gratuluję Panu Prezesowi Radosławowi Włoszkowi za jego trud i wkład we wzorowe funkcjonowanie lotniska" - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Kraków Airport nieustannie dąży do podnoszenia standardów obsługi, co zostało dostrzeżone i uhonorowane na arenie międzynarodowej. Port lotniczy uzyskał 2 poziom akredytacji ACI Airport Customer Experience, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez niego usług. To wyróżnienie jest dowodem na to, że bezpieczeństwo i komfort pasażerów są traktowane priorytetowo.

Obchody 60-lecia Kraków Airport to nie tylko okazja do wspomnień, ale również do docenienia znaczenia, jakie port lotniczy ma dla rozwoju komunikacji lotniczej i turystyki w regionie. Ta rocznica to przypomnienie o długiej i bogatej historii, ale też o ciągłym dążeniu do innowacji i doskonałości w obsłudze pasażerów.


Wg inf z: Urząd Marszałkowski Kraków