Animacje dla dzieci, tor przeszkód, regaty żeglarskie dla dzieci i humorystyczne regaty dla dorosłych w klasie optimist, akademia piratów, czyli szkoła żeglarstwa dla dzieci. To wszystko już w najbliższą sobotę (19 sierpnia) podczas „Pikniku rodzinnego 800+”, który odbędzie się w Ośrodku Rekreacyjnym „Chechło” w Trzebini. Serdecznie zapraszamy!

- Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 19.00. Przewidujemy w programie wiele atrakcji dla całych rodzin. W piknik zaangażowały się również służby mundurowe, dzięki czemu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o akcji „Bezpieczne wakacje” prowadzonej przez Policję oraz obejrzeć wystawę replik sprzętu wojskowego i wyposażenia klas wojskowych. Będą też namioty ZUS i „800+”. Niech ten piknik będzie okazją do spędzenia wspólnie soboty w radosnej, rodzinnej atmosferze. Pokażmy, że Małopolska jest silna rodziną – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Na przybyłych czekać będą także dmuchańce, malowanki na kocykach, darmowe lody, popcorn i kiełbaski, a na scenie zagra Mateusz Mijal. Przewidziane są również upominki dla uczestników wydarzenia.

„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę

7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wsparcia polskich rodzin z 500 zł na 800 zł od 1 stycznia 2024 r.

- To właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa. Wymaga i przede wszystkim na to wsparcie zasługuje. (…) Mogę w tej chwili, już po złożeniu tego podpisu, z całą odpowiedzialnością powiedzieć: od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. „500+” staje się świadczeniem „800+”. Każda rodzina wychowująca dzieci na każde dziecko wychowywane w rodzinie otrzyma 800 zł  – mówił prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę.

- Pikniki to także okazja, by porozmawiać o dotychczasowej realizacji programu „Rodzina 500+” i wprowadzonych zmianach. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r., kiedy program wszedł w życie, to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. każde dziecko otrzyma 9600 zł. Nie słowa, a czyny. Tak działa rząd Premiera Mateusza Morawieckiego – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Piknik Trzebinia