Spotkania z policjantami podczas wydarzeń plenerowych, to nie tylko atrakcja dla uczestników ale również okazja do promowania zasad bezpieczeństwa i poznania pracy funkcjonariuszy. W niedzielę policjanci spotkali się z dziećmi i ich opiekunami podczas „Dnia Rodziny” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przybysławicach.

14 maja br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Sztab oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wzięli udział w „Dniu Rodziny” zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przybysławicach.
Dla wszystkich uczestników wydarzenia, funkcjonariusze przygotowali przy stoisku profilaktycznym wiele atrakcji. Dzieci mogły przymierzyć elementy policyjnego munduru, zrobić pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu, a także zobaczyć pracę policyjnego technika kryminalistyki, który pokazywał jak zabezpiecza ślady. Policjanci drogówki radzili odwiedzającym, co zrobić by na drogach czuć się bezpiecznie, a mundurowi z prewencji przypominali o zasadach bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dostępne były również materiały edukacyjne na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, które każdy mógł zabrać ze sobą.
Dużą atrakcją była też możliwość spotkania z policyjnymi przewodnikami psów służbowych, którzy przybyli na wydarzenie w towarzystwie swoich doskonale wyszkolonych czworonogów. Opowiadali o swojej pracy i wykorzystaniu możliwości węchowych psów np. podczas poszukiwania osób zaginionych.
Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas o czym świadczył ich dobry humor, korzystali też z fachowych policyjnych porad, które mogą być przydatne w przyszłości.