19 i 20 kwietnia br. odbyły się eliminacje miejskie do 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Krakowa. Zmagania podzielone były na dwa etapy, część teoretyczną w której uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz praktyczną, sprawdzającą umiejętność jazdy rowerem po torze przeszkód.

Podczas uroczystego rozpoczęcia Turnieju w Sali Konferencyjnej Hotelu SWING przy ulicy Dobrego Pasterza, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie kom. Łukasz Stankiewicz podziękował nauczycielom oraz partnerom, którzy przyczyniają się swoim działaniem do popularyzowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogratulował również uczniom, że zostali wybrani do reprezentowania szkół w odbywających się od lat turniejach. Celem tego turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Część teoretyczna zmagań, w której uczestnicy musieli wykazać się znajomością z zakresu przepisów ruchu drogowego, odbyła się w Sali Konferencyjnej Hotelu SWING.
Następnego dnia, zawodnicy zmierzyli się z rowerowym torem przeszkód w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Parku Wodnym w Krakowie. Oceniane były między innymi umiejętności jazdy na rowerze w trudnych warunkach i po torze sprawnościowym. W skład komisji sędziowskiej obok policjantów, wchodziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Jedna z nich przeprowadziła konkurencję związaną z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, będącej ważnym elementem turnieju.
Policjanci Ogniwa Profilaktyki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wyłonią zwycięzców, którzy będą reprezentować miasto Kraków na etapie wojewódzkim.