Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…” wszystkich uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych w tym specjalnych oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych w tym specjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego.

Głównym celem konkursu jest:

  • uświadomienie znaczenia wartości rodziny w życiu młodego człowieka
  • budowanie i docenianie poczucia więzi rodzinnych
  • przekazywanie prawidłowych wzorców funkcjonowania rodziny z modelowaniem postaw prorodzinnych i prospołecznych
  • ukazywanie ciągłości i jedności pomiędzy funkcjonowaniem zdrowej rodziny a funkcjonowaniem społeczeństwa

Konkurs jest jednoetapowy.

Zgodnie z regulaminem uczniowie przygotowują prace w formie:

  1. filmu,
  2. prac literackich,

Przystąpienie ucznia do udziału w konkursie następuje poprzez przesłanie karty zgłoszenia do udziału w konkursie wraz z pracą konkursową przez pełnoletniego ucznia lub rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego ucznia.

Zgłoszenie i prace na konkurs należy przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule wiadomości: praca na konkurs „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…”, w terminie do 24 maja 2023r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 1 czerwca 2023 r.

Zasady i warunki udziału w konkursie określa Regulamin stanowiący załącznik do Uchwały Nr 81/2023 Zarządu Powiatu w Krakowie z dnia 29 marca 2023r. w sprawie organizacji konkursu pn. „Trwała i zdrowa rodzina podstawa państwa…” – pobierz plik pdf

Konkurs realizowany jest w okresie 31 marca 2023r. i trwać będzie do 24 maja 2023r.