28 marca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali 27-latka, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli m.in. ponad 90 gramów mefedronu, ponad 80 gramów ketaminy, tabletki Ecstasy i amfetaminę. Miesiąc wcześniej mieszkaniec Prądnika Białego wrócił z więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z krakowskiej komendy miejskiej, ustalili operacyjnie, że w jednym z mieszkań na terenie Prądnika Białego może przebywać osoba handlująca narkotykami. 28 marca br. kryminalni pojechali pod wytypowany adres, gdzie zastali 27-latka, którego następnie wylegitymowali. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną zauważyli, że na stole w salonie rozsypany został pasek białego proszku. W związku z podejrzeniem, że może to być zakazana substancja kryminalni rozpoczęli przeszukanie mieszkania. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości sproszkowanych substancji, tabletki, wagę elektroniczną, zgrzewarkę do folii oraz telefony komórkowe. Następnie zabezpieczone substancje zostały przewiezione do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie po zważeniu i sprawdzeniu narko testami okazało się, że jest to ponad 90 gramów mefedronu, ponad 80 gramów ketaminy, kilkanaście sztuk tabletek Ecstasy oraz niewielkie ilości amfetaminy. Zatrzymany 27-latek również trafił do policyjnej jednostki, gdzie złożył wyjaśnienia. Śledczy ustalili m.in., że mieszkaniec Prądnika Bialego miesiąc temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał kilkuletnią karę więzienia za groźby i rozboje. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił o przedstawieniu mężczyźnie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu. 29 marca br. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały zdecydował o zastosowaniu wobec 27-latka policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu, zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.