Zarządu Powiatu w Krakowie uprzejmie informuje, że rozpoczęcie procedury naboru wniosków w ramach programu „Powiat bez smogu” nastąpi 3 kwietnia 2023 r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków i przypominamy, że jedyną ścieżką złożenia wniosku jest platforma ePUAP.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie wynosi 300 000 zł, a maksymalna wysokość dotacji to 6 000 zł. Dotacje przeznaczone są na zakup i montaż nowego źródła ciepła, takiego jak: kocioł gazowy, piec zasilany prądem elektrycznym, kocioł na biomasę o emisji cząstek stałych do 20 mg/m3 (przy 10% O2), instalacja solarna z kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Preferowane będą inwestycje związane z OZE, tj. montaż pompy ciepła, kotła na biomasę czy instalacji solarnej.

Nabór wniosków trwać będzie od 3 kwietnia 2023 r. do osiągnięcia 150% środków przewidzianych na udzielenie dotacji, jednak nie dłużej niż 30 dni, tj. do dnia 2 maja 2023 r.

W przypadku wątpliwości dotyczących warunków uczestnictwa w programie lub sposobu wypełnienia i złożenia wniosku zachęcamy do zadawania pytań (drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 12 39 79 408 lub w komentarzach pod postem). W następnym tygodniu przekażemy szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zebrane od Państwa pytania i wyjaśnimy zgłaszane wątpliwości dotyczące realizacji programu.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z drukami do pobrania zamieszczamy poniżej.

Załączniki:

  • Uchwała Rady Powiatu w Krakowie – pobierz plik pdf
  • Uchwała Zarządu Powiatu w Krakowie – pobierz plik pdf
  • Wniosek – pobierz plik docx
  • Oświadczenie właściciel – pobierz plik docx
  • Oświadczenie współwłaściciel – pobierz plik docx
  • Instrukcja ePAUP – pobierz plik pdf

III Edycja programu powiat bez smogu rusza od 3 kwietnia nabór wniosków