Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie ustalili i zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny śledczy znaleźli i zabezpieczyli m.in. prawie 290 gramów marihuany, niemal 24 gramy haszyszu oraz pewne ilości kokainy. Narkotyki, podzielone na tzw. „działki dilerskie” schowane były w słoikach i pojemnikach.

W zeszły wtorek (tj. 21 lutego br.) policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie pojechali do jednego z mieszkań na terenie Krowodrzy, gdzie jak ustalili, miał przebywać 24-letni mężczyzna zajmujący się handlem narkotykami. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli i zabezpieczyli ukryty w słoikach i pojemnikach susz roślinny, brązową substancję oraz biały proszek, wszystkie podzielone na tzw. „działki dilerskie”. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy oraz 2 tys. złotych. 24-latek został zatrzymany oraz przewieziony do Komisariatu Policji IV w Krakowie, gdzie złożył wyjaśnienia. Kryminalni zważyli i zbadali testerami zabezpieczone substancje, jak się okazało mężczyzna posiadał prawie 290 gramów marihuany, około 24 gramów haszyszu oraz niewielkie ilości kokainy. Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza. Prokuratur zdecydował o zastosowaniu wobec 24-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za wprowadzanie ich do obrotu 24-latek może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.