Mazury w weekend. Plan wycieczki dla całej rodziny
Wycieczka na Mazury to doskonały pomysł na spędzenie weekendu dla całej rodziny. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z planem proponowanego wyjazdu.

Stare Miasto w Mrągowie

Podczas wyjazdu na Mazury polecane jest przede wszystkim odwiedzenie Mrągowa, a konkretniej Starego Miasta, które się w nim znajduje. W tej części Mrągowa można podziwiać dziewiętnastowieczne kamienice, a także zabytkowy ratusz. Dla dzieci na pewno interesujące będzie zobaczenie Małego i Dużego Rynku, a także ciekawych budynków użyteczności publicznej, takich jak sąd oraz urząd miasta. Na Starym Mieście można spotkać się również ze średniowiecznym układem ulic, dzięki czemu możliwe jest odczucie niesamowitego klimatu małego miasteczka.

Zabytkowe kościoły w Mrągowie

Plan weekendowej wycieczki na Mazury uwzględnia także zwiedzanie zabytkowych kościołów w Mrągowie, co jest możliwe tego samego dnia, co zwiedzanie Starego Miasta. Mrągowo jest uznawane za miasto wielowyznaniowe, ponieważ na jego obszarze żyli ludzie o różnych wyznaniach. Wśród nich można wymienić zarówno katolików, jak i żydów oraz ewangelików. Dlatego w mieście można podziwiać wielokulturowość oraz zachwycać się jego niepowtarzalnym charakterem. Warto zwiedzić kościół katolicki, ale także kościół ewangelicki oraz prawosławną cerkiew.

Szlak turystyczny "Poznaj Mrągowo"

Będąc w Mrągowie warto również przejść się szlakiem turystycznym "Poznaj Mrągowo". Dzięki temu możliwe będzie zobaczenie najciekawszych miejsc na terenie miasta. Ścieżka turystyczna oznaczona jest znakiem czarnej łapy niedźwiedzicy, która znajduje się w herbie tego miasta. Folder z przebiegiem szlaku turystycznego "Poznaj Mrągowo" można otrzymać na przykład w informacji turystycznej. Możliwe jest również skorzystanie z usług przewodnika.

Centrum miasta w Mikołajkach

Weekendowa wycieczka na Mazury może obejmować także jednodniowy pobyt w Mikołajkach, który warto rozpocząć od zobaczenia centrum miasta. Centrum Mikołajek jest niezwykle urokliwe oraz wiąże się z nim pewna legenda, którą warto poznać wraz z dziećmi. To właśnie do tej legendy nawiązuje fontanna króla-ryby, która znajduje się w centralnej części miasta. Warto ją zobaczyć.

Panorama Mikołajek

Wśród głównych atrakcji turystycznych w Mikołajkach można wskazać panoramę miasta, którą można podziwiać z wieży widokowej kościoła świętego Mikołaja. Z wieży widokowej rozpościera się widok na całe miasto, ale także na okoliczne jeziora, a nawet na odległe jezioro Łuknajno. Warto zobaczyć miasto z wysokości, ponieważ jest to niesamowity widok. Dodatkowo podczas pobytu można również zwiedzić kościół świętego Mikołaja.

Park Wodny Tropikana

W Mikołajkach znajduje się fantastyczny Park Wodny Tropikana, do którego warto się udać całą rodziną. Na pewno będzie to doskonała forma odpoczynku po weekendowym zwiedzaniu Mrągowa oraz Mikołajek, która szczególnie przypadnie do gustu dzieciom. Aby weekendowa wycieczka przebiegła w pełni sprawnie warto również skorzystać z wygodnego transportu, czyli na przykład wypożyczenia samochodu. Szczególnie polecana jest wypożyczalnia samochodów w Krakowie. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem:https://kaizenrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow.