Imponujący, nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt sportowy przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach to historyczna inwestycja powiatu nowosądeckiego. Po dwóch latach prac budowlanych warta ponad 13 mln zł hala ze strzelnicą została uroczyście oddana do użytku. W wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

- Skuteczna i odpowiedzialna polityka inwestycyjna jest warunkiem integralnego rozwoju. Realizowane w wielu obszarach inwestycje przynoszą ożywienie gospodarcze, zmieniają otoczenie i przyczyniają się do poprawy jakości życia. Te zależności możemy dostrzec nie tylko w zakresie zadań strategicznych, ale również tych, które są ważne dla społeczności lokalnej. W tę kategorię wpisuje się otwierana dziś nowa hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Nie ulega wątpliwości, że jest to inwestycja bliska mieszkańcom Sądecczyzny, gdyż odpowiada wprost ich potrzebom. To dlatego uzyskała dofinansowanie w ponad 80 procentach ze środków rządowych — z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych – napisał w liście skierowanym do uczestników wydarzenia wojewoda małopolski Łukasz Kmita. List odczytał wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Oddanie do użytku okazałego obiektu świętowała cała społeczność lokalna. Uroczystość rozpoczął koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu. Przygotowano również część artystyczną, między innymi występ grupy tanecznej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, pokaz sztuk walki w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Marcinkowicach, a nawet występ grupy akrobatycznej Screamo Trickz.

A jest co świętować. W nowym obiekcie sportowym będzie można rozgrywać mecze siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy piłki nożnej. Także wielbiciele wspinaczki znajdą tu coś dla siebie. Warto wspomnieć, że wraz z halą powstała strzelnica. Całość dopełniają trybuny dla kibiców. Bez nich bowiem żadna rywalizacja sportowa nie miałaby tylu barw i emocji. Powstanie hali sportowej wraz ze strzelnicą nie byłoby możliwe, gdyby nie środki rządowe.

Całość inwestycji kosztowała 13 240 581,18 zł. Powiat nowosądecki ubiegał się o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu Kultury Fizycznej. Otrzymał dofinansowanie odpowiednio w wysokości 6 300 000,33 zł i 4 500 000 zł. Łącznie środki te stanowią ponad 81% wartości inwestycji. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu poniosło koszt nieco ponad 18%, dokładając do inwestycji z własnych środków 2 440 580,85 zł.

- Tylko gra zespołowa, w której działa się wspólnie, prowadzi do sukcesów. Zarówno te sportowe, jak i inwestycyjne zmagania wymagają zaangażowania i zrozumienia. Gratuluję ukończenia tej ogromnej inwestycji i życzę, aby dalsze jej etapy przebiegały sprawnie, a mieszkańcy Sądecczyzny mogli z dumą i radością korzystać z udostępnionych przestrzeni – dodaje II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.  

Hala sportowa ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Całość będzie kosztować ponad 40 milionów złotych. W ramach Centrum mają powstać także boiska, bieżnie, basen.

Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice Marcinkowice