Mieszkania Warszawa rynek pierwotny - co wpływa na ich cenę?

Warszawski rynek nowych mieszkań ma co roku bardzo bogatą ofertę - wciąż przybywa inwestycji mieszkaniowych w różnych zakątkach miasta. Warto więc zorientować się w zaletach i wadach poszczególnych lokalizacji przed wyborem konkretnego mieszkania. Warszawa rynek pierwotny może proponować atrakcyjną cenę, ale równie dobrze może ona nie wynagrodzić nam pewnych braków wynikających z zastanej infrastruktury.
Przykładem może być Białołęka, gdzie mieszkania warszawa rynek pierwotny są dosyć niskie - tam ogromną zaletą osiedli jest duża ilość zieleni, spójna architektura oraz większe przestrzenie między mieszkaniami (daje to lepsze poczucie prywatności). Jednak z drugiej strony jest to dzielnica dużo gorzej skomunikowana od innych, gdzie na nowych osiedlach nie ma jeszcze niezbędnych punktów handlowo-usługowych, placówek edukacyjnych czy zdrowotnych.
Dla porównania można wziąć inne mieszkania - Warszawa, rynek pierwotny na Mokotowie. To dzielnica oferująca o wiele droższe M, mocno zagęszczona i często zakorkowana. Niemniej, jest samowystarczalna - nie trzeba przeciskać się do centrum miasta, by znaleźć jakieś atrakcje, lekarza czy szkołę.
Niektóre mieszkania Warszawa rynek pierwotny oferuje w wygórowanych cenach ze względu na prestiżową lokalizację. I nie chodzi tu wcale o dobrze skomunikowany kawałek działki, czy odległość od centrum miasta. Wystarczy urok samej inwestycji, przekrój demograficzny mieszkańców i popularność wyboru danej lokalizacji. I tym sposobem mieszkania Warszawa rynek pierwotny na Wilanowie osiągają ceny rzędu kilkunastu tysięcy za metr kwadratowy powierzchni.
Wspomniany prestiż mieszkań może dotyczyć całych dzielnic (np. Żoliborz, Śródmieście), ale także tylko ich części (np. Saska Kępa). Dzieje się tak ze względu na popularność konkretnych regionów w wyborach osób poszukujących mieszkań. W efekcie np. mieszkania warszawa rynek pierwotny na Saskiej Kępie są droższe niż na Grochowie, choć to nadal ta sama dzielnica.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski