MUW Kraków: 40 lat Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie
Niosą pomoc potrzebującym, narażając własne zdrowie i życie. Pracują w trudnych warunkach i o nieregularnych porach. Przez minione półtora roku czas walki z pandemią COVID-19 wielokrotnie udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziś, z okazji 40-lecia Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, zasłużeni pracownicy placówki odebrali państwowe odznaczenia na gali w Teatrze Słowackiego.
Rano w Katedrze Wawelskiej odbyła się msza święta w intencji Pacjentów i Pracowników Szpitala. Uroczystości rozpoczęło otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej przy ul. Skarbowej 1. Następnie zaproszeni goście udali się na jubileuszowe spotkanie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W wydarzeniu udział wziął m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Interesujący artykuł na temat: https://faktykrakowa.pl/20211130335221/co-to-sa-materialy-ogniotrwale
Gratuluję wyróżnionym i wszystkim pozostałym Pracownikom Szpitala Dietla w Krakowie. Wasza codzienna praca zasługuje na najwyższe odznaczenia. Dziękuję za głębokie poczucie odpowiedzialności za Pacjentów i dotychczasową współpracę z wojewodą małopolskim. Przed nami kolejne trudne miesiące, ale wierzę, że w myśl zasady wszystkie ręce na pokład” poradzimy sobie z czwartą falą pandemii mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Podczas jubileuszowej gali osoby zasłużone w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego otrzymały odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dyrektor Szpitala dr Andrzej Kosiniak-Kamysz został wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, wręczono także Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz złote Medale za Długoletnią Służbę.
Ponadto wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył czworgu pracownikom krakowskiego szpitala Honorowe Odznaki Primus in Agendo (pierwszy w działaniu”), przyznawane za szczególne działania na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny.
Autor: krystian