Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

W miniony piątek, 26 czerwca br., rozpoczął się długo wyczekiwany przez uczniów i rodziców czas wakacyjnego wypoczynku. Wiele osób wyruszyło już w stronę gór, mórz i jezior, aby tam oddać się błogiemu lenistwu. Także do Krakowa przyjeżdżają turyści, którzy chcą w naszym mieście skorzystać z uroków lata. Beztroski czas wakacji nie zwalnia jednak pieszych i kierujących z ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, bo jak pokazują statystyki, w ostatni weekend krakowscy policjanci mieli pełne ręce roboty.

Od 26 do 28 czerwca br. na krakowskich drogach doszło do 61 kolizji oraz 5 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Podobnie statystyka przedstawiała się w zeszłym roku, kiedy w pierwszy weekend wakacji doszło do 62 kolizji oraz 5 wypadków, w których ucierpiało 9 uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich dniach policjanci krakowskiej drogówki wystawili 790 mandatów karnych osobom, które złamały przepisy ruchu drogowego oraz zastosowali 169 pouczeń. Funkcjonariusze zatrzymali 35 dowodów rejestracyjnych oraz 9 dokumentów prawa jazdy, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym uprawnienia straciło 5 kierujących.

Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy wyruszyli w trasę po spożyciu alkoholu, w miniony weekend policjanci powstrzymali od dalszej jazdy 5 osób jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach, ścieżkach rowerowych oraz przejściach dla pieszych jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, alkohol i nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Zróbmy więc wszystko co w naszej mocy, aby każdy wrócił z wakacyjnego wypoczynku cały i zdrowy.