Przypominamy o specjalnej odsłonie serwisu miejskiego, w ramach której ważne informacje o funkcjonowaniu Krakowa, także te dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem, znaleźć można w angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej wersji językowej.

Ważne informacje także po angielsku, ukraińsku i rosyjsku
Fot. pixabay.com

Strona funkcjonuje w ramach Programu Otwarty Kraków pod adresem otwarty.krakow.pl. Aby ułatwić dostęp do najważniejszych informacji lokalnych związanych ze stanem epidemii, odnośniki do nich zostały zebrane w specjalnie utworzonej sekcji: Alert Epidemiczny - ważne informacje. Komunikaty są dodatkowo publikowane na facebookowym profilu Otwarty Kraków.

Funkcjonuje także Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. Punkt, który ma siedzibę przy ul. Batorego 2/28 na co dzień jest miejscem, gdzie udzielane są potrzebne informacje, jak też przestrzenią integracji i realizacji projektów dla obcokrajowców mieszkających w Krakowie. Na czas obostrzeń związanych ze stanem epidemii punkt działa w trybie zdalnym - potrzebne informacje można uzyskać korzystając z profilu punktu w serwisie społecznościowym Facebook.

Dodatkowe informacje o funkcjonowaniu miasta w związku z koronawirusem można znaleźć także w specjalnym wydaniu dwutygodnika miejskiego „Kraków.pl” – dostępnym w językach polskim i angielskim.