Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Seminaria, warsztaty, gry miejskie, spotkania, koncert w 14 językach, a nawet nauka języka węgierskiego – 24 listopada w Willi Decjusza rusza festiwal wielokulturowy „Kraków miejsce spotkań”.

Zbliża się festiwal wielokulturowy „<a href=Kraków miejsce spotkań”"/>
Fot. materiały prasowe

W programie festiwalu znalazły się wydarzenia eksperckie, jak np. seminarium „Zarządzanie w mieście wielokulturowym”, czy wystawa „From the land and the air”, opowiadająca o ochronie dóbr kultury w sytuacjach konfliktowych.

Organizatorzy zapraszają również na koncert w 14 językach w wykonaniu „Chóru w Kontakcie”, tańce regionalne, warsztaty origami, wielokulturową grę miejską, naukę języka węgierskiego, japońskiego, francuskiego oraz dyktando. Wydarzenia będą odbywały się w różnych częściach miasta i są dedykowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, polsko- i obcojęzycznych

- Festiwal to okazja do ważnych debat ale także okazja aby wspólnie zaśpiewać, zatańczyć i trafić do serc smakoszy wielonarodowych kuchni oraz odświeżyć i zaprezentować polskie zwyczaje – podkreśla Dominika Kasprowicz, dyrektorka Instytutu Kultury Willa Decjusza.

Warto dodać, że festiwal jest ośmiodniowym wydarzeniem realizowanym przez Stowarzyszenie i Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z 35 partnerami, w tym z Urzędem Miasta Krakowa, krakowskimi uczelniami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz cudzoziemców, sektorem biznesu oraz szkołami, instytucjami miejskimi, a przede wszystkim - samymi krakowianami.

Festiwal potrwa do 1 grudnia, a wchodzące w jego skład wydarzenia odbywają się na terenie całego miasta. Szczegółowy program na stronie internetowej Instytutu Kultury Willa Decjusza.