Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Zarząd Budynków Komunalnych zakończył termomodernizację przychodni zdrowia na osiedlu Uroczym 2 i przy ulicy Kutrzeby 4.

Odnowione kolejne przychodnie zdrowia
Fot. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie zawsze przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego.

W latach 2015-2021 Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej.

Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji, jak i modernizacje instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu szacuje się na około 28,5 mln zł. Wykonywane prace poprawiają estetkę i pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, które stają się bardziej ekologiczne.