W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” początkiem lipca policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie wzięli udział w festynie pn. „Dzień os. Wadów” zorganizowanym przy pałacu Wadów.

Wakacje to okres beztroskiej zabawy dla dzieci i młodzieży, jednak warto przy tym pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Policjanci edukowali i informowali dzieci, młodzież oraz ich rodziców jak uniknąć zagrożeń w trakcie wakacyjnego wypoczynku, głównie podczas wypoczynku nad wodą. Na stoisku profilaktycznym dzieci mogły wykonać odcisk linii papilarnych na specjalnie przygotowanym do tego karteczkach. Ogromną radość sprawiły najmłodszym pieczątki, kolorowanki, krzyżówki i rebusy, które mogły rozwiązać. Dużym zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się materiały przygotowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’, takie jak: informatory i broszury informacyjne, wskazujące zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, a także obrazujące oznaczenia obowiązujące na kąpieliskach.

Dzieci zapoznały się z pracą Policji, miały także okazję usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego i mogły przymierzyć elementy munduru. Ogromną atrakcją był dla nich pokaz tresury psów policyjnych. Uczestnicy festynu chętnie zadawali Policjantom wiele pytań na nurtujące ich zagadnienia.

osoby uczetniczące w piknikudzieci przy stanowisku profilaktycznym Policji