reklama firmy provento - profesjonalnego biuro rachunkowego w Krakowie

Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

W sobotę, 8 czerwca 2019 r. na  hali widowiskowo-sportowej przy LO w Skawinie, odbył się III Otwarty Turniej Siatkarski, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie.

Rywalizowało 12 drużyn: Lotnicy Kraków, EVT, KORPOL Bilard, AGH Kraków, Zelina Jurków, Dziadki, Są gorsi, Volley&Beer, Arka Arka, Biesiadnicy, Geo Volley Team, oraz drużyna o nazwie „Skawina”.

Mecze grupowe rozgrywane systemem „każdy z każdym” odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, do dwóch wygranych setów. Najlepsze drużyny z grup przechodziły do  finału – Lotnicy, Dziadki i Zelina Jurków a z drugiego miejsca otrzymała awans drużyna Biesiadników, która miała najlepszy bilans małych punktów.

Zwycięzcą Turnieju ponownie został zespół Dziadków z Suchej Beskidzkiej, którzy w finale pokonali Lotników. Ponownie – gdyż w zeszłym roku drużyna Dziadków  wygrała Turniej Mikołajkowy i po raz kolejny MVP turnieju został wybrany zawodnik tej drużyny – Mateusz Mamcarczyk. Na 3 miejscu uplasował się zespół Biesiadników, a na czwartym Zelina Jurków.

Turniej jak zwykle rozgrywany był na wysokim poziomie, a poszczególne spotkania po zaciętym boju niejednokrotnie kończyły się trzecim decydującym setem. Zawodnicy spisywali się świetnie pomimo ogromnego upału panującego wewnątrz hali.

Organizacja turnieju na wysokim poziomie sprawia, że zawodnicy z całej małopolski chętnie przyjeżdżają na turniej. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę a zwycięzcy medale, puchary i upominki.

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się podziękowania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody. Równocześnie zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w grudniu.

Projekt był współfinansowany przez Gminę Skawina i Powiat Krakowski.

Agnieszka Kierzkowska
UKS Jedynka Skawina


Artykuły promocyjne

Powiat Kraków: III Otwarty Turniej Siatkarski