Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik konsekwentnie powtarza, że w Krakowie powinien powstać pomnik Armii Krajowej. Dlatego zainicjował spotkanie z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim dotyczące tego tematu.

Spotkanie miało charakter wstępny i roboczy. Podczas spotkania przede wszystkim dookreślono intencje i omówiono dotychczasowe działania związane z pomnikiem.

- Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu za dzisiejsze dobre spotkanie dotyczące pomnika Armii Krajowej w Krakowie. Dziękuję za deklarację ze strony Pana Prezydenta dotyczącą podjęcia kroków zmierzających do sfinalizowania idei pomnika. Wymaga to oczywiście jeszcze analiz możliwości, a także dyskusji - w zakresie zarówno miejsca, jak i formy pomnika. Naszą wspólną wolą jest godne uhonorowanie Żołnierzy AK w Krakowie. Życzyłbym sobie, aby grono osób i podmiotów zaangażowanych w realizację tego celu było coraz szersze. Zachęcam do wspólnych działań. Armii Krajowej należy się bezdyskusyjna cześć! – skomentował wojewoda po spotkaniu.

2019-05-13 AK_1

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.