Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Specjalista SEO to osoba zajmująca się szerokim zakresem usług, związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Skorzystanie z jego pomocy przy prowadzeniu serwisu w sieci może przynieść wiele korzyści, włącznie z rozwojem firmy. Jakie zadania realizuje taka osoba i dlaczego warto zdecydować się na jej usługi?

Specjalista SEO, czyli kompleksowa opieka nad stroną

Prowadząc firmę, nie wystarczy mieć własnej witryny w sieci – aby przyniosła ona zamierzony skutek i przyciągnęła nowych klientów, powinna być widoczna w Internecie. Pozycjonowanie stron www ma na celu właśnie zdobycie tej widoczności, poprzez wyniesienie serwisu na jedną z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania Google (lub innej wyszukiwarki). Specjalista SEO to osoba o kwalifikacjach i doświadczeniu, pozwalających na skuteczne pozycjonowanie stron w sieci, dlatego to właśnie do niej powinniśmy się zwrócić, jeśli nasz serwis notuje niewielką ilość wejść.

Specjalista SEO zapewnia kompleksową opiekę nad powierzoną mu witryną – pozycjonowanie jest skomplikowanym, złożonym procesem, obejmującym wiele działań prowadzonych zarówno na stronie, jak i poza nią. Ogólnie opisuje się je jako optymalizację serwisu oraz link building, pod którymi kryją się dziesiątki zadań. Działania te służą takiemu przygotowaniu strony, by była przyjazna zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarki, od których zależy ocena – a co za tym idzie, również pozycja – danej witryny.

Do działań wykonywanych na stronie zalicza się:

  • naprawa ewentualnych błędów w kodzie witryny,
  • poprawa budowy strony, by była bardziej przyjazna dla użytkowników i robotów Google,
  • wypełnienie strony wartościowymi treściami, zoptymalizowanymi pod SEO,
  • optymalizacja strony pod właściwe słowa kluczowe,
  • budowanie silnego profilu linków,
  • monitorowanie działań konkurencji,
  • analiza linków przychodzących.

To tylko część prac, wykonywanych prze agencję SEO. Warto pamiętać, że w większości nie są to działania jednorazowe – serwis potrzebuje stałej opieki, by mógł nie tylko osiągać coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, ale także skutecznie konkurować z podobnymi mu stronami o zbliżonej tematyce.

Dlaczego tak ważne jest utrzymanie wysokiej pozycji w Google?

Głównym zadaniem specjalisty SEO jest wyprowadzenie strony internetowej na jedną z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania. Najbardziej pożądane miejsce znajduje się w TOP 3 – to właśnie trzy pierwsze strony, ukazujące się podczas wyszukiwania danego zagadnienia, są statystycznie najczęściej odwiedzane przez użytkowników, szukających konkretnej usługi czy produktu. Niewielu internautów przegląda witryny znajdujące się dalej, niż w TOP 10 – z tego względu głównym celem jest wypozycjonowanie strony w taki sposób, by dostała się do pierwszej dziesiątki.

Bez pozycjonowania strony www praktycznie niemożliwe jest osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce – głównie ze względu na dużą konkurencję w każdej branży. Specjalista SEO zadba przy tym, by strona była zbudowana zgodnie ze wskazówkami Google, dzięki czemu będzie dobrze oceniana przez wyszukiwarkę oraz przyjazna użytkownikom – sprawi to, że chętniej pozostaną na witrynie i zdecydują się na skorzystanie z usług danej firmy.

Wysoka pozycja w Google to oczywiste korzyści dla marki – jej strona będzie notowała setki nowych wejść, dokonywanych przez użytkowników zainteresowanych konkretną usługą czy produktem. Sprawia to, że strona ma bardzo duże szanse na zatrzymanie wielu z nich i zachęcenie ich do skorzystanie z oferty. Dzięki temu firma może zyskać w krótkim czasie wielu nowych klientów, co oczywiście szybko wpłynie na jej rozwój. Ponadto, widoczność w Internecie zapewnia także najlepsze warunki do budowania wizerunku marki.

Czy warto skorzystać z usług specjalisty SEO?

Zdecydowanie się na pomoc specjalisty SEO to rozwiązanie, z którego powinien skorzystać właściciel każdej witryny w sieci. Bez profesjonalnego pozycjonowania trudno wybić się na tle konkurencji i zyskać widoczność w Internecie, a wysoka pozycja w Google to klucz do sukcesu biznesu w sieci.

Specjalista SEO – dlaczego warto powierzyć mu swoją stronę internetową?