Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie przeprowadzili wczoraj tj. 7 lutego br. prelekcję w ramach projektu resocjalizacyjnego dla więźniów Zakładu Karnego w Ruszczy. Wykład przeznaczony był dla skazanych, którzy popełnili przestępstwo polegające na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Cykl systematycznie realizowanych spotkań we współpracy z psychologami tutejszej placówki ma na celu przeciwdziałanie niezgodnym z przepisami postawom na drodze. Chodzi o wyeliminowanie, już po opuszczeniu Zakładu Karnego, brawurowej jazdy oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Wielu karanych za to przestępstwo, prowadzi pojazdy pomimo orzeczonych zakazów sądowych. Wykład miał uświadomić osadzonym, jak ważnym społecznie problemem jest „jazda na podwójnym gazie” i jakie są jej konsekwencje, a przede wszystkim zapobiec w przyszłości podobnym zachowaniom. Omówiono najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz ich skutki i odpowiedzialność karną za popełniony czyn.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.