W poniedziałek, 14 stycznia funkcję dyrektora Wydziału Edukacji UMK obejmie Ewa Całus. Zastąpi na tym stanowisku Annę Korfel-Jasińską, która w grudniu została wiceprezydentem Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki. Ewa Całus wygrała konkurs i w opinii komisji posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i kompetencje, a także doświadczenie zawodowe. Oświatą zarządzała już w Wadowicach, gdzie pełniła funkcję zastępcy burmistrza.

Nowa dyrektor za sterami krakowskiej edukacji
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Wobec wakatu na stanowisku dyrektora Wydziału Edukacji UMK – po tym jak dotychczasowa wieloletnia dyrektor Anna Korfel-Jasińska objęła funkcję wiceprezydenta Krakowa – miasto rozpisało konkurs. Zgłosiło się do niego dwóch kandydatów, ale jedna osoba nie spełniła wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze. W dalszym etapie postępowania brała więc udział tylko Ewa Całus. Osiągnęła bardzo dobry wynik z testu i rozmowy kwalifikacyjnej, ponadto wysoko oceniono przedłożoną przez nią koncepcję pracy na nowym stanowisku. Komisja rekomendowała jej kandydaturę prezydentowi miasta.

Prezydent Jacek Majchrowski zaakceptował wybór komisji, w wyniku czego od 14 stycznia Ewa Całus obejmie obowiązki dyrektora – na razie na podstawie umowy o pracę na okres sześciu miesięcy, zgodnie z warunkami naboru.

Ewa Całus ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ma uprawnienia radcy prawnego. W ocenie komisji posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i kompetencje, a także doświadczenie zawodowe. Pracowała na stanowisku zastępcy burmistrza Wadowic, gdzie przez okres kadencji odpowiadała za sprawy związane z zarządzaniem gminą, w tym kierowanie oświatą.