Podczas trzeciego posiedzenia I sesji Rady Miasta Krakowa w VIII kadencji radni wybrali przewodniczącego. Został nim Dominik Jaśkowiec.

Znamy nowego przewodniczącego Rady Miasta Krakowa
Fot. Magiczny Kraków

Dominik Jaśkowiec był radnym VI, VII i VIII kadencji, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa w poprzedniej, VII kadencji, radnym dzielnicy III Prądnik Czerwony od 2002 roku, a w latach 2006-2011 jej przewodniczącym. W VII kadencji przewodniczy Konwentowi Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic. Politolog, współtwórca krakowskiego budżetu obywatelskiego, reformy Dzielnic, nowego Statutu Krakowa, inicjator projektowania partycypacyjnego. Działa na rzecz zwiększenia uczestnictwa obywateli w zarządzaniu miastem. Autor publikacji i artykułów poświęconych samorządowi terytorialnemu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.