1 300 100 zł - taką kwotę planuje wydać w tym roku Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie na likwidację barier architektonicznych w obiektach przeznaczonych na świadczenie usług zdrowotnych. To kontynuacja zadań, które ZBK prowadzi od kilku lat. Warunki dostępności przychodni dla osób niepełnosprawnych zostaną poprawione głównie przez modernizacje lub budowy specjalnych podjazdów i wind.

Więcej podjazdów dla niepełnosprawnych
Fot. ZBK

W tym roku powinna zakończyć się budowa szybu windowego oraz montaż urządzenia dźwigowego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynkach przy ul. Wysłouchów 43 oraz ul. Szwedzkiej 27. Zmodernizowany zostanie szyb windowy i zamontowane urządzenie dźwigowe w przychodni zdrowia przy ul. Kutrzeby 4. Powstanie także dokumentacja projektowa na budowę szybu windowego wraz z montażem urządzenia dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. Białoruskiej 15 a także dokumentacja przebudowy podjazdu dla osób niepełnosprawnych przychodni przy ul. Heleny 2.

Na zdjęciu podjazd przychodni przy ul. Szwedzkiej 27.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.