Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

W niedzielę, 19 sierpnia, za plony będą dziękować mieszkańcy Wyciąża. W programie dożynek dzielnicowych występy artystyczne, „podróż w czasie” i konkurs dożynkowych wieńców. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Dożynki dzielnicowe w Wyciążach coraz bliżej
Fot. Magiczny Kraków

Święto plonów Dzielnicy XVIII rozpocznie się o godz. 13.30 tradycyjnym korowodem, który wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ul. Wyciąskiej z Prawocheńskiego. Pół godziny później na terenie LKS Błyskawica przy ul. Podstawie 6a odbędzie się msza polowa i oficjalne otwarcie dożynek. Kolejnym punktem będzie występ przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9. Młodzi artyści przedstawią utwory śpiewane solowo i grupowo. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół „Jędrusie” z Koła Seniorów Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 20, którzy zabiorą uczestników w „podróż w czasie”. Po występach cena zostanie oddana we władanie zespołom dożynkowym, które zaprezentują ośpiewanie wieńców.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanym wesołym miasteczku i wziąć udział w konkursach. Dożynki tradycyjnie już zakończy zabawa taneczna. Ok. godz. 19.00 do tańca porwie wszystkich uczestników zespół Deston-Band.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Zobacz również