Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

Drużyny narodowe Polski, Rosji, Francji i Kanady w dniach 24-26 sierpnia zaprezentują się kibicom w TAURON Arenie Kraków podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dla wszystkich miłośników siatkówki organizatorzy przygotowują również wiele dodatkowych atrakcji.

Memoriał Wagnera, czyli siatkówka na najwyższym poziomie
Fot. Joanna Madej

Zwycięska drużyna otrzyma puchar prezydenta RP. – Siatkarzy zawsze bardzo motywuje fakt, że walczą o trofeum ufundowane przez najważniejszą osobę w państwie – nie ukrywa pomysłodawca i organizator Memoriału Jerzy Mróz. – Tym razem symbolika jest tym ważniejsza, ponieważ obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – dodaje prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, który jednocześnie zapowiada perfekcyjnie przygotowaną imprezę: „Znakomicie pracuje nam się z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Ci ludzie po prostu czują siatkówkę!”

Fundacja Huberta Jerzego Wagnera zaprezentowała także jedną z nowych atrakcji – oficjalną maskotkę memoriału. Jureczek, bo tak ma na imię, jest wysportowany i skory do zabawy z kibicami. Sympatyczny siatkarz, mierzący 193 centymetry wzrostu, będzie bawił kibiców w TAURON Arenie Kraków w towarzystwie Orła – maskotki reprezentacji Polski, ale również maskotki reprezentacji Rosji – niedźwiedzia Miszki. Co ciekawe, Miszka pierwszy raz w historii zaprezentuje się przed polską publicznością.

Film prezentujący memoriałową maskotkę można zobaczyć tutaj.

Kolejną dobrą informacją dla kibiców jest zapowiedź pojawienia się podczas turnieju memoriałowych koszulek. Ich fenomen trwa już 13 lat. Są popularne do tego stopnia, że kiedy w czasie jednej z edycji, organizatorzy zdecydowali się wyprodukować ich zbyt mało, przez kolejne tygodnie odbierali telefony i maile od zawiedzionych kibiców. Teraz obiecują, że słynne t-shirty będą nieodłączną częścią imprezy.

Terminarz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

 • piątek, 24 sierpnia
  - Francja – Rosja (17.30)
  - Polska – Kanada (20.30)
 • sobota, 25 sierpnia
  - Polska – Francja (14.00)
  - Rosja – Kanada (17.00)
 • niedziela, 26 sierpnia
  - Francja – Kanada (14.00),
  - Polska – Rosja (17.00)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Zobacz również