Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kraków

W ramach akcji „Szkoła czytania” Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza seniorów do kina Paradox przy ul. Krupniczej 38. W dwa kolejne czwartki, 16 i 23 sierpnia, o godz. 16.30 odbędą się tam dwa seanse filmowe połączone z lekturą. Spotkania poprowadzi Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada.

Sierpniowa szkoła czytania w kinie
Fot. pixabay.com

16 sierpnia tematem będzie film „Pręgi” oraz książka „Gnój” Wojciecha Kuczoka. To na jej podstawie powstał debiutancki obraz Magdaleny Piekorz. Bohaterem jest trzydziestoletni Wojciech, doświadczony trudnym dzieciństwem z dominującym, sadystycznym ojcem. Film szturmem podbił polskie kina, a książka Kuczoka bardzo długo utrzymywała się na listach bestsellerów.

Tydzień później lekturą spotkania będzie „Olive Kitteridge” Elisabeth Strout, połączone z seansem pierwszego odcinka miniserialu pod tym samym tytułem. Czteroczęściowy serial telewizji HBO opowiada o życiu mieszkańców Cosby, małego miasteczka w Nowej Anglii.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorami cyklu są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Zobacz również